Kto pamięta kultowe Dungeon Master, powinien zainteresować się tym tytułem. Dzisiaj premiera

Opowieść, w której nie odróżnisz koszmaru sennego od surrealistycznej rzeczywistości.

Drążenie w przeszłości jest nieuniknione, a jednak co dobrego może z tego wyniknąć? Przerażająca, mechaniczna wieża zwabia Cię do swojego wnętrza, i bez wątpienia pomoże Ci w odzyskaniu wspomnień. Nie mając nic do stracenia, wchodzisz do jej wnętrza aby odkryć coś, co przekracza wszelkie wyobrażenia. Zobacz premierowy zwiastun Vaporum!

Vaporum to pierwszoosobowy dungeon crawler z ruchem skokowym dla pojedynczego gracza, z oryginalnym, steampunkowym settingiem, inspirowany staroszkolnymi klasykami, takimi jak Dungeon Master I i II, seria Eye of the Beholder oraz Legend of Grimrock I i II.

Gra debiutuje dzisiaj na PC (28 września, o godzinie 19:00) – cena standardowa to 19.99 USD / 19.99 EUR, ale obowiązuje 10% zniżki z okazji premiery.

10 premier gier w nowym tygodniu. Polski cyberpunk, sportowe emocje, zaskakująca zręcznościówka…

Na swej drodze napotkasz przeciwników. Każdy typ wroga ma słabe i mocne strony, oraz posiada indywidualne ataki i mechanizmy defensywne. Aby ich pokonać, dobrze opracuj swą taktykę. Zróżnicowane pod względem zadawanych obrażeń i wyglądu bronie oferują unikalne bonusy i ataki. Dobieraj zestawy ulepszeń, które pomogą Ci przetrwać.

Korzystaj z szerokiego zasobu umiejętności: ataków bezpośrednich i obszarowych, defensywnych wzmocnień i wielu innych. Uważaj jednak – są potężne, więc wyczerpują Twoje zasoby energii. Pamiętaj też, że niektórzy przeciwnicy są odporni na pewne typy ataków. Musisz więc sam wpaść na najlepszy sposób rozwiązania każdego starcia.

Kombinuj i rozwiązuj intrygujące łamigłówki zróżnicowane pod względem stopnia skomplikowania. Liczy się refleks i skupienie. Większość zagadek koncentruje się na jednym pomieszczeniu, ale bywa, że cele umożliwiające progres rozrastają się nawet na wiele poziomów.

Wzmacniaj swój egzoszkielet. Ekwipuj zróżnicowane gadżety i decyduj, w jaki sposób będziesz grać. Zbroja staje się mocniejsza dzięki absorbowaniu ze zniszczonych wrogów specjalnej substancji, fumium, dzięki czemu odblokujesz dodatkowe obwody, które pozwolą Ci zyskać na stałe dodatkowe atrybuty, bonusy i umiejętności pasywne. Mówiąc krótko – przygotuj się na mnóstwo opcji personalizacji!

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.