Valve zmienia regulamin dystrybucji gier - na grafice PEGI 18

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Valve potajemnie zmienia regulamin odnośnie gier dla dorosłych

Na przestrzeni ostatnich miesięcy doszło do kilkukrotnej zmiany regulaminu dystrybucji gier na platformie Valve. Wszystko rozchodzi się o kwestię treści dla dorosłych i odrzuconą premierę Super Seducer 3 przez właścicieli Steama.

Bez wątpienia kontrowersję wzbudza cała seria Super Seducer. Dla przybliżenia napiszę, że jest to serial interaktywny, gdzie gracz podejmuje decyzje na temat uwodzenia pięknych dziewcząt. W grze nie zobaczymy ani jednego modelu 3D, ponieważ gameplayowi towarzyszą nagrania prawdziwych aktorów.

Valve vs Super Seducer 3

Seksualność aż kipi z wielu ujęć, więc nie dziwi mnie fakt, że Steam odrzucił grę. Mimo to, moim zdaniem Super Seducer 3 powinien móc zostać wydany na platformie Valve. Dlaczego? Podczas okresu, gdy tytuł starał się o zielone światło, tamtejszy regulamin zasad dystrybucji doczekał się kilkukrotnie zmian. Niestety, zniknięcie gry nie było tymczasowe, co ostatnio zdarzało się na Steamie dość często.

Mężczyzna, który uwodzi blondynkę w sklepie w grze Super Seducer 3
Ujęcie z Super Seducer 3. W grze jednak nie brakuje bardziej intymnych widoków.

Zedytowane punkty regulaminu oczywiście dotyczyły właśnie aktów seksualnych, pornografii i innych treści przeznaczonych dla osób dorosłych. Wszystko wskazuje na to, że do aktualizacji zasad dystrybucji doszło właśnie z powodu weryfikacji Super Seducer 3, choć gra wielu z wcześniej wspomnianych elementów po prostu nie posiada. Teraz wprowadzone zmiany na przestrzeni ostatnich miesięcy zostały usunięte i nie znajdziemy po nich ani śladu.

Największym problemem jest fakt, że obecny regulamin pozostawia wiele niedoprecyzowań, dlatego deweloperzy mogą produkować swoje gry nadaremno. Między innymi możemy wyczytać z niego o „seksualnym ukazywaniu prawdziwych ludzi”, co można interpretować na wiele różnych sposobów. Nie ma tu wyznaczonej żadnej granicy, dzięki której twórcy wiedzieliby, czego mogą się dopuścić w swoich produkcjach.

Koniec końców, twórcy gry byli zmuszeni poszukać innego miejsca do sprzedaży Super Seducer 3. Obecnie cała seria jest dostępna ekskluzywnie w serwisie Gamesplanet bez zabezpieczeń DRM. Mimo to, gra doczekała się sporego rozgłosu, o czym świadczy wielotysięczna społeczność skupiająca się wokół tytułu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się