Valve pracuje nad kilkoma grami. Studio chce tworzyć tytuły single-player

0 komentarzy

Szef Valve – Gabe Newell – potwierdził, że studio pracuje nad paroma projektami. Legendarny zespół chce tworzyć jednoosobowe przygody.

Platforma Steam wyrosła z malutkiej inicjatywy na prawdziwego molocha pecetowego gamingu. Chyba nie istnieje żaden gracz PC, który nie miałby przy okazji konta na platformie Valve.

Niestety, sukces CS:GO i DOTA2 połączony z ciągłym rozwojem Steam nieco zmienił plany i perspektywy firmy Gabe’a Newella. Firma nie wydaje już zbyt wielu tytułów dla jednego gracza, a ostatnimi jej dziełami poza Half-Life: Alyx były proste ciekawostki przeznaczone na VR.

Wkrótce może się to jednak zmienić. Newell udzielił wywiadu, w którym ponownie zapowiedział, że studio pracuje nad wieloma tytułami.

Z całą pewnością tworzymy teraz gry, które planujemy zapowiedzieć – wydawanie gier jest zabawne,

Alyx było świetne – (świetnie było – przyp. red. ) wrócić do gier dla jednego gracza, dało to firmie rozpęd, aby robić ich więcej.

– komentuje Gabe Newell dla OneNews

Dodatkowo Gaben wspomniał o licznych pytaniach na temat serii Portal i Half-Life, które stale otrzymuje.

Sukcesywnie nie rozmawiałem o tych rzeczach przez długi czas i mam nadzieję, że nie będę o nich mówił, dopóki nie staną się dyskusyjne.

Fajną rzeczą jest to, że nie odpowiadając na te pytania, unikam wymyślania przez społeczność nowych, równie trudnych pytań.

Być może 2021 rok przyniesie nam zapowiedzi nowych produkcji od Valve. Byłoby to spore święto dla graczy, wszak studio słynie z naprawdę wyśmienitych, często nawet rewolucyjnych tytułów.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się