Valve pracuje obecnie nad kilkoma grami. „Są one bardzo ekscytujące”

Half-Life: Alyx - zrzut ekranu
PC

Valve niedawno wydało nową grę, ale to raczej „pokazówka” na Steam Deck. Co z innymi pozycjami? Okazuje się, że w firmie faktycznie powstaje coś ciekawego.

Kolejne gry od deweloperów wychodzą tak rzadko, że można aż zapomnieć, iż tworzą oni też gry, a nie tylko odpowiadają za Steam czy hardware.

Valve z paroma grami w przygotowaniu

Niedawno Valve wypuściło Steam Deck, czyli nowego handhelda, którego raczej nikt się nie spodziewał. Poletko sprzętu przenośnego zagarnęło sobie Nintendo, tak więc porywanie się amerykańskich deweloperów na stworzenie „kieszonkowego komputera” okazało się dość kuriozalnym pomysłem. Niemniej z opinii w internecie możemy wywnioskować, iż jest to wart uwagi sprzęt.

Headsety VR, handheld, Steam Link… Tyle rzeczy, a tak mało gier. Twórcy wydali niedawno, co prawda, kolejny tytuł osadzony w uniwersum Portal, jednak to „pokazówka”. Czy mogą szykować coś więcej? Nie wspomnę tu o niczym z cyferką „3”, ale przydałaby się tak naprawdę jakakolwiek nowa zapowiedź pozycji AAA.

I być może właśnie tak się stanie. W rozmowie z serwisem Axios jeden z pracowników odpowiadających za Decka stwierdził, iż w przygotowaniu jest parę gier.

Valve pracuje obecnie nad wieloma grami i myślę, że są one bardzo ekscytujące.

– wyjaśnił Greg Coomer w rozmowie z Axios

Firma zajęta cały czas była tworzeniem hardware’u i gier przeznaczonych na ten sprzęt. Half-Life Alyx, choć świetne, działa na VR, a Aperture Desk Job to mniejsza pozycja właśnie na Deck’a. Miejmy nadzieję, iż kolejne tytuły okażą się przeznaczone dla szerszego grona odbiorców.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie