Valve zapowiedziało nową grę dziejącą się w uniwersum Portala. Premiera na dniach

Aperture Desk Jon - niebieski robot
PC

Steam w ostatni piątek zapowiedziało Aperture Desk Job, które ma być tytułem ekskluzywnym dla komputera przenośnego Steam Deck. Gra będzie dostępna za darmo i bardzo możliwe, że zadziała na zwykłych PC-tach.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że po Hal-Life: Alyx w najbliższym czasie Valve wyda kolejną produkcję. Na szczęście byłem w błędzie, ponieważ Aperture Desk Job trafi na Steam już 1 marca 2022 roku. Gra będzie darmowa, aczkolwiek być może nie będzie się dało jej ukończyć bez posiadania Steam Decka. Na łamach karty tego produktu na Steam są podane dość sprzeczne informacje.

Sądząc po poniższym zwiastunie, gra wykorzystuje w pełni wszelkie dodatkowe przyciski Steam Decka, których nie posiadają inne kontrolery. Z informacji podanych na karcie produktu wynika, iż produkcja nie obsługuje klawiatury oraz myszki, a jedynie właśnie kontrolery. Valve określiło swoją grę tytułem ekskluzywnym na swój najnowszy sprzęt. Najpewniej tytuł będzie można uruchomić na dowolnym komputerze, aczkolwiek ze względu na brak odpowiednich przycisków nie będzie się dało jej w pełni obsłużyć.

Desk Job reimaginuje gatunek symulatorów chodzenia i przenosi je do świata rażącego piorunem, pełnego endorfin i siedzenia nieruchomo za przedmiotami.

Wcielasz się w postać początkującego pracownika, który pierwszy dzień w pracy ma przed sobą – jego serce jest pełne nadziei, a nogi pełne marzeń i chęci do wspinania się po korporacyjnej drabinie. Ale życie ma inne plany, a wszystkie one wiążą się z krzesłami.

– czytamy w opisie zwiastuna

Co warto nadmienić, ADJ będzie dostępne od dnia premiery wraz z polskimi napisami. Niestety, będziemy musieli się obyć bez audio w rodzimym języku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie