Urban Trial Freestyle 2 – dzisiaj premiera na Nintendo 3DS

Gotowi na nową dawkę adrenaliny?

Tate Multimedia ma przyjemność poinformować, że Urban Trial Freestyle 2 od dzisiaj jest dostępny na konsole Nintendo 3DS w Europie w cenie 28,00 zł. Z okazji premiery My Nintendo oferuje 20% zniżki na grę za 20 punktów Gold. Oferta jest dostępna tylko do 14 kwietnia, a kupony będą musiały być zrealizowane do dnia 30 kwietnia 2017 roku.

Akcja Urban Trial Freestyle 2 została jeszcze bardziej podkręcona. Jedną z ciekawszych funkcji sequela jest możliwość samodzielnego tworzenia poziomów i dzielenia się nimi online z innymi graczami. Poza tym gra zawiera dwa razy więcej etapów do pokonania, nowe motocykle, możliwości tuningu oraz dostosowywanie ubioru postaci.

Urban Trial Freestyle 2 to powrót szalonych skoków kaskaderskich na motocyklach, które gracze znają z pierwszej części. Tym razem produkcja będzie dostępna wyłącznie na platformie Nintendo 3DS, z pełnym wykorzystaniem możliwości ekranów dotykowych do edycji tras na najwyższym poziomie oraz z opcją dzielenia się swoją kreatywnością ze znajomymi. Daje to możliwość opracowania trasy wyścigowej, zrobionej dajmy na to z hot dogów, wysłania jej znajomym i sprawdzenia, czy uda im się pobić Twój czas.

Druga część bazuje na oryginalnej grze Urban Trial Freestyle, która pojawiła się na rynku w 2013 r. na konsolach Playstation Vita, PlayStation 3 i Nintendo 3DS. Gra sprzedała się łącznie w ponad 1 mln egzemplarzy na całym świecie. Obie gry zostały stworzone przez polskiego dewelopera Tate Multimedia.

Producent został laureatem Diamentów Forbesa, nagrody przyznawanej najszybciej rozwijającym się polskim firmom. Tate Multimedia jest także beneficjentem dofinansowania w wysokości prawie 1 500 000,00 złotych w ramach programu sektorowego GameINN, który ma na celu zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo. Spośród 38 beneficjentów programu, firma Tate Multimedia zajęła 11 miejsce, obok CD Projekt oraz CI Games.

Wejście na rynek Urban Trial Freestyle 2 w dniu 30 marca oznacza, że firma „pozostaje w grze”. To dobry prognostyk – tym bardziej, że Tate Multimedia zapowiedział z początkiem 2017 r., że trwają prace nad kolejnymi tytułami.

– Tate Multimedia mocno się rozwija, dzięki czemu możemy pracować nad kolejnymi, nieujawnionymi jeszcze tytułami, które ukażą się w drugiej połowie roku. Równocześnie jesteśmy w stanie natychmiast przystąpić do przenoszenia Urban Trial Freestyle na najnowszy dostępny sprzęt do gier – podkreśla Paweł Leskowicz, dyrektor zarządzający Tate Multimedia.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.