Upiorna rezydencja z Resident Evil na Unreal Engine 4. Można pobierać za darmo

Upiorna rezydencja z Resident Evil na Unreal Engine 4. Można pobierać za darmo
Filmiki z gier Gry za darmo Newsy PC Polecamy

Dwa miesiące temu pisaliśmy o artyście 3D o nicku B.O.W. Qin, który postanowił przenieść na technologię Unreal Engine 4 pierwszą lokację z pierwszej części Resident Evil, która została wydana w 1997 roku i zrobiła prawdziwą furorę, rozpoczynając tym samym znaną wszystkim serię, czekającą obecnie na zapowiedziane już Resident Evil 7.

Wspomniana lokacja to główny hall rezydencji, do której trafialiśmy tuż po ucieczce przed krwiożerczymi psami zainfekowanymi tajemniczym wirusem. Klimat tego miejsca robił naprawdę piorunujące wrażenie, a głosy bohaterów odbijające się echem od ścian do dzisiaj brzmią w moich uszach. Choć dialogi nie były na piątkę, reszta powalała wykonaniem i miodnością.

Kto chce jeszcze raz przejść się przez hall posiadłości z Resident Evil, tyle że przerzuconej na Unreal Engine 4, może to zrobić, ponieważ B.O.W. Qin udostępnił już odpowiedni plik do pobrania. Ściągniecie go pod tym linkiem lub tutaj (w drugim przypadku hasło brzmi o4yo). Całość waży lekko ponad 3 GB.

Poniżej możecie natomiast zobaczyć screeny projektu oraz krótki zwiastun. Pamiętajcie, że nad wszystkim pracowała tylko jedna osoba, a nie sztab ludzi.

Resident Evil 7 – fabuła, założenia rozgrywki i sporo brutalnych scen

Capcom stara się nie podawać zbyt wielu informacji odnośnie Resident Evil 7, serwując zagadkowe zwiastuny czy demo, które nie ma nic wspólnego z pełną wersją gry. W sieci wylądowało jednak trochę konkretów na temat produkcji, dzięki czemu poznaliśmy imię głównego bohatera, ogólny zarys fabuły oraz niektóre typy broni występujących w grze.

Wszystko mogliśmy przeczytać we wpisie poświęconym nadchodzącej siódemce umieszczonym na stronie Entertainment Software Rating Board, czyli amerykańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo. Mogliśmy, ponieważ karta tytułu została usunięta, lecz w sieci można odnaleźć PrtSc, którego treść tłumaczymy poniżej.

Kto oczywiście nie chce robić sobie spoilerów, niech odpuści sobie dalsze czytanie i wszystko odkryje osobiście w dniu premiery Resident Evil 7. Gra pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox Onedopiero w przyszłym roku, 24 stycznia.

Co ESRB pisze o Resident Evil 7?

Jest to gra z gatunku survival-horror, w której gracz wciela się w rolę Ethana [red. to osoba wspomniana w ostatnim zwiastunie, który przypominamy poniżej], człowieka szukającego zaginionej żony w opuszczonej rezydencji. Z perspektywy pierwszej osoby, grzcze będą eksplorować otoczenie oraz używać pistoletów, strzelby, miotacza ognia, materiałów wybuchowych i piły łańcuchowej, by zabić zmutowane kreatury. Walce towarzyszą realistyczne wystrzały, okrzyki bólu oraz obfite efekty bryzgającej krwi. Podczas postępów w historii oraz w scenkach przerywnikowych natkniemy się na intensywną przemoc: ramię obcięte piłą łańcuchową, nogę amputowaną łopatą czy twarz, w którą wbito wspomniane narzędzie. Niektóre sceny pokazują rozczłonkowane ciała z wyprutymi wnętrznościami. W dialogach usłyszymy słowa „f**k” oraz „sh*t”.

Jak nie trudno się domyślić po takim opisie, Resident Evil 7 będzie grą tylko dla dorosłych.

Resident Evil 7 – nowy zwiastun to jedna wielka tajemnica

Szczegółów o Resident Evil 7 wciąż mamy niewiele i jak wiadomo już od dawna, nawet dostępne w PS Storedemo gry na PlayStation 4 nie prezentuje fragmentu rozgrywki oraz bohaterów, których znajdziemy w ostatecznej produkcji. Pewne w zasadzie jest to, że akcję siódemki będziemy obserwować z oczu postaci, co jest główną nowością w serii.

W takiej właśnie pierwszoosobowej perspektywie przedstawiono najnowszy zwiastun Resident Evil 7, ujawniony z okazji targów Gamescom 2016. Wszystko zostało ukazane z oczu dziewczyny, nagrywającej wiadomość (zapewne ostatnią) dla mężczyzny o imieniu Ethan. Jest ona ścigana przez postać z latarnią w ręku po systemie podziemnych korytarzy.

Nie wiadomo, czy uciekająca dziewczyna będzie bohaterką Resident Evil 7 i czy w ogóle przeżyła spotkanie z poniższego trailera. Nadal czekamy na jakieś konkrety dotyczące fabuły nadchodzącej odsłony. Przypominamy, że premiera gry została zaplanowana na 24 stycznia przyszłego roku. Platformy docelowe to standardowa w obecnych czasach trójca: PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Resident Evil 7 – pierwsze spojrzenie na przedmioty uzdrawiające

Nadchodzący Resident Evil 7 – choć będzie zawierał sporo nowości jak widok z oczu postaci – ma być według dewelopera powrotem do starych czasów, jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki. Wersja demo tytułu, która obecnie jest do pobrania w PS Store, jest całkowicie oderwana od tego, co zobaczymy w ostatecznym produkcie, zatem nie ma co na jej podstawie wyciągać wniosków na tematsiódemki.

Póki co Capcom oszczędnie dzieli się szczegółami dotyczącymi Resident Evil 7. Jedną ciekawostkę jednak wygrzebaliśmy na forum NeoGAF – pojawiła się tam graficzka przedstawiająca przedmioty uzdrawiające, z jakich mamy korzystać w Resident Evil 7. Deweloper rozesłał ją osobom, które należą do programu Resident Evil Ambassador.

Jak możecie zobaczyć na obrazku poniżej, będą uzdrawiające ziółka, które znamy z pierwszych odsłon kultowej serii. Zastanawiająca jest jednak moneta położona tuż obok nich. Jak sądzicie, co może oznaczać ten pieniążek?

Resident Evil 7
Resident Evil 7
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie