Until Dawn na PC – za port odpowiada doświadczony deweloper

Until Dawn
Newsy PC PS5

Już na dniach możemy otrzymać oficjalną zapowiedź gry Until Dawn w nowej wersji. Tym razem tytuł miałby zostać wydany na nowych platformach, czyli PC i PlayStation 5. W sieci pojawiła się poszlaka dotycząca tego, kto dokładnie odpowiada za przenosiny gry na nowe urządzenia. Okazuje się, że za produkcją stoi znane i doświadczone studio z Chin.

Until Dawn na PC i PS5. Za moment zapowiedź?

Już jutro, czyli 31 stycznia o godzinie 23:00 rozpocznie się pierwsze w tym roku PlayStation State of Play. Na imprezie zobaczymy kilka gorących i wyczekiwanych gier. Wśród tytułów ma nie zabraknąć m.in. Death Stranding 2, nowego Metro w VR czy Rise of the Ronin. Wśród prezentowanych tytułów ma pojawić się też pewne odświeżenie hitu sprzed lat. Mowa oczywiście o grze Until Dawn, która tym razem zostać ma przeniesiona na nowe platformy – PC oraz PlayStation 5.

Co wiemy o grze? Relatywnie niewiele, bo nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej zapowiedzi. Chociaż więcej dowiemy się na pewno jutro, to już dziś możemy uznać, że chyba poznaliśmy studio stojące za przygotowaniem tytułu. Za produkcję ma odpowiadać chińskie Virtuos. Informacja ta wyszła na jaw za sprawą profilu jednego z członków zespołu deweloperskiego. W swoim doświadczeniu zawodowym podał, że w latach 2019-2020 współtworzył projekt Until Dawn na PC i PS5.

Zespół ten nie jest anonimowy, gdyż ma na swoim koncie pracę przy wielu portach różnych gier. Wystarczy w tym wypadku wymienić choćby Dying Light: Platinum Edition na Nintendo Switch, NieR Automata: End of Yorha Edition na tę samą platformę czy także Metal Gear Solid 3 Remake we współpracy z Konami.

Dziwny jest okres, w którym facet pracował nad grą. Miało to miejsce ponad 4 lata temu, a więc zaskakująco dawno jak na remaster, prawda? Z drugiej strony remake, który byłby tworzony zaledwie 5 lat po premierze, też brzmi dziwnie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie