Polacy robią postsowiecki horror, który może napędzić nam strachu

Unholy
Newsy PC PS5 Xbox Series

Co powiecie na wycieczkę do postsowieckiego miasta w Europie Wschodniej, które zamieszkuje groteskowa społeczność rządzona przez bezlitosną kastę kapłanów? Unholy nadchodzi!

Polskie studio Duality Games zaprezentowało swoje Unholy, czyli horror z nietypowym systemem walki. Mamy w niego zagrać na PC, PlayStation 5 i Xbox Series już w przyszłym roku.

Pierwszy teaser trailer jest niepokojący i wydaje się, że taki właśnie będzie klimat nowej gry. Twórcy zapewniają, że przed nami pełny mocnych wrażeń psychologiczny horror podążający tropem głębokiej i mrocznej fabuły rozgrywającej się w zapierających dech w piersiach przestrzeniach stworzonych w oparciu o dzieła znanego mrocznego artysty Tomasza Strzałkowskiego (założyciela i dyrektora artystycznego Duality Games).

Unholy ma nam zapewnić zarówno intrygującą fabułę, jak i elementy infiltracji oraz dynamiczne strzelanie. A propos walki, tutaj będzie nietypowo, ponieważ zamiast broni otrzymamy… emocje: Używaj czterech różnych emocji: gniewu, strachu, smutku i pożądania do interakcji ze światem (niszczenia przeszkód, uruchamiania mechanizmów, przeciążania obwodów i rozświetlania sobie drogi) lub do zmylenia, zwabiania czy zranienia wrogów.

Dużą rolę w grze odegrają maski. Mają nam dać konkretne umiejętności lub pozwolić podszywać się pod przeciwników. Możliwe będzie również stworzenie własnej maski.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie