Uncharted 5 kolejną grą od Naughty Dog? Deweloper o możliwych opcjach

Co po wydaniu obecnie tworzonych gier?

Naughty Dog skupia się obecnie na dwóch dużych projektach. Pierwszym jest Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, samodzielny dodatek, który zadebiutuje ekskluzywnie na PlayStation 4 w dniu 23 sierpnia. Drugi to z kolei The Last of Us: Part II, lecz tutaj data premiery nie została jeszcze ustalona. Spodziewamy się tego tytułu dopiero w 2018 roku.

Lecz co po tym? Oczywiście takie pytanie może wydawać się przedwczesne, lecz serwis DailyStar postanowiłje zadać. Odpowiada sam Shawn Escayg, czyli dyrektor kreatywny tytułu Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Shawn Escayg zaznacza, że nic nie zostało jeszcze ostatecznie przesądzone co do kolejnej gry: Nie wiemy jeszcze, co przyniesie przyszłość. To może być kolejny Uncharted, kto wie. Deweloper zaznacza też, że równie dobrze może to być zupełnie coś nowego: Lubimy odkrywać nowe rzeczy. Mamy tyle świeżych pomysłów.

Wydaje się, że Naughty Dog ciągnie do nowej marki i raczej tego powinniśmy się spodziewać po kolejnej, jeszcze niezapowiedzianej grze wielkiego dewelopera.

A Wy chcielibyście jednak Uncharted 5, tyle, że z innym głównym bohaterem, który zastąpi Nathana Drake’a?

Tak brzmi polski dubbing w oczekiwanej grze na PS4

Na początku lipca polski oddział PlayStation zaprezentował trailer Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, który przedstawia polską wersję językową tytułu.

Mimo że mamy do czynienia z dodatkiem, jest on naprawdę sporych rozmiarów. Cała przygoda w Zaginionym Dziedzictwie zajmie nam około 10 godzin, a przy tym cena wydaje się naprawdę atrakcyjna – 169 zł w PS Store.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo jest pierwszą samodzielną przygodą w historii serii Uncharted, której główną bohaterką jest Chloe Frazer.

Żeby odzyskać starożytny, indyjski artefakt i nie dopuścić, aby trafił w ręce okrutnego spekulanta wojennego, Chloe Frazer musi poprosić o pomoc słynną najemniczkę Nadine Ross (znaną z Uncharted 4: Kres Złodzieja).

Chloe i Nadine, przemierzając Ghaty Zachodnie w Indiach, muszą nauczyć się współpracować, aby odnaleźć artefakt, pokonać groźnych nieprzyjaciół i nie dopuścić, by cały region pogrążył się w chaosie.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo umożliwi rozgrywkę w trybie wieloosobowym i przetrwania z Uncharted 4: Kres Złodzieja. Rozgrywka wieloosobowa przez sieć na PS4 wymaga subskrypcji PlayStation Plus.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.