Gdyby Skyrim było DOOM-em. Unawake to brutalne RPG stawiające na siekanie

Unawake to brutalny RPG akcji łączący Skyrim z DOOM-em
Newsy PC

Co by wyszło z połączenia Skyrim i DOOM? Zapewne Unawake, czyli nowe dzieło tureckiego RealityArts Studio. Zapowiada się krwawa przygoda!

Raz na jakiś czas dobrze jest zasiąść przed komputerem czy tam konsolą i powyrzynać piekielne pomioty. DOOM jest tutaj idealnym przykładem gry, które jest w stanie wciągnąć nas na długo, zapewnić godziwą rozgrywkę i do tego pozwolić się rozerwać i odstresować. Wszak to jest właśnie nadrzędna funkcja gier – relaksowanie.

Tureckie studio RealityArts postanowiło zastanowić się nad tym, co wyszłoby z połączenia krwawej jatki z DOOM-a i mechanik rodem z najbardziej epickich gier RPG. Mowa tutaj choćby o Skyrim, Dark Souls czy nieco zapomnianego już Dark Messiah of Might and Magic. Efekt ich rozważań to właśnie Unawake, czyli nowe RPG akcji, stawiające na autorski świat i satysfakcjonujący system walki.

Zresztą, już sam powyższy zwiastun wskazuje na godną rozgrywkę. Jest dynamicznie, brutalnie i posępnie, a klimat całej gry kojarzy się raczej z dark fantasy niż pociesznymi elfami. W pewien sposób nawiązuje estetyką do Mortal Shell, ale to pewnie tylko moje osobiste skojarzenia. Do tego możemy liczyć na spore zastępy wrogów do pokonania, parokrotnie prześcigające nas liczebnością. Twórcy obiecują więc, że będzie liczyć się nie tylko refleks, ale też taktyka.

Oparta na Unreal Engine 5 produkcja niesie także inne skojarzenia z DOOM-em. Tutaj również staniemy do walki z zastępami piekielnymi (oraz niebiańskimi), aby uratować świat śmiertelników. Do tego wszystkiego klasyka – rozwój postaci, nowe wyposażenie, eksploracja i możliwość korzystania z magii. Premierę, wedle karty na Steam, przewidziano na 2023 rok.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia