UFC 5 może ukazać się niedługo, ale nie czekajcie na reboot Fight Night

UFC 5 może ukazać się niedługo, ale nie czekajcie na reboot Fight Night
Newsy PC PS5 Xbox Series

EA szykuje dla nas UFC 5, ale nie tylko. Ponoć powstaje również reboot cyklu Fight Night. Szkoda tylko, że premiera tego drugiego może nie nastąpić tak szybko.

MMA jest dziś popularne jak nigdy, także i w naszym kraju. Nie dziwi więc, że na fali popularności tego sportu wielkie firmy chciałyby zarobić co nieco dla siebie. Wśród nich jest Electronic Arts, które ponoć powraca z kolejną częścią cyklu, tym razem opatrzoną cyferką „5”. Zaznaczę tylko, że ostatecznego tytułu jeszcze nie znamy.

Znany insider Tom Henderson odpowiedział na pytanie jednego z graczy dotyczące potencjalnej daty premiery kolejnego UFC. Zdaniem leakera, gra ma ukazać się całkiem niedługo, bo na lato 2023 roku. I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie wzmianka o reboocie cyklu Fight Night. Fani boksu z całego świata wyczekują przecież wieści na temat kolejnej części. Będą oni jednak musieli ustawić się w kolejce za fanami MMA.

Henderson uważa, iż reboot gry bokserskiej został chwilowo wstrzymany na rzecz nowego UFC 5. Najpewniej dopiero po premierze tej gry, deweloperzy powrócą do tworzenia Fight Night. Plotki te pokrywają się z tym, co wiemy z wcześniejszych przecieków. Serwis VGC dostał wtedy cynk od swoich źródeł, iż nowa część FN nosi roboczą nazwę „Moneyball” i znajduje się w produkcji. Już wtedy było wiadomo, ze trzeba czekać. EA miało skupić się na dopracowaniu nowego UFC, aby dopiero później ukończyć grę bokserską.

EA postanowiło „nie komentować plotek i spekulacji”, co przez wielu zostało zrozumiane jako ich potwierdzenie. Skoro jednak zarówno Henderson, jak i VGC – a są to naprawdę wiarygodne źródła – twierdzą to samo, najpewniej sporo jest w tym prawdy. Co ciekawe, Henderson zaznaczył później, iż jego źródła wskazują, że reboot Fight Night został „wstrzymany”, a nie „anulowany”, jak napisał w poprzedniej wersji wiadomości. Oby tylko to była prawda, bo dziś dobre gry o boksie praktycznie nie istnieją.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie