Tom Clancy's Elite Squad - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Rok i do kosza. Ubisoft zamyka serwery jednej ze swoich gier

Ubisoft oficjalnie zamyka serwery Tom Clancy’s Elite Squad. Niezbyt udany tytuł wydawcy był obecny na rynku tylko przez jeden rok.

Ubi zapowiedziało właśnie nową grę, ale przy okazji postanowiło wyłączyć inną swoją produkcję. Firma ogłasza, że 4 października zamknie serwery Tom Clancy’s Elite Squad. Jeśli macie ochotę, możecie grać aż do wyłączenia serwerów. Na stronie gry pojawiło się stosowne, emocjonalne ogłoszenie.

Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że nie będziemy już wydawać nowej zawartości dla Elite Squad. Dzisiejsza aktualizacja będzie naszą ostatnią, a 4 października 2021 roku wyłączymy serwery.

Nie była to łatwa decyzja, ale po przeanalizowaniu wielu opcji z naszymi zespołami doszliśmy do wniosku, że nie da się tego dłużej utrzymać. Chcemy Was zapewnić, że naprawdę daliśmy z siebie wszystko, szczególnie przy tak dużych aktualizacjach jak Sezon 2, a praca z Wami, naszą pełną pasji społecznością, była naprawdę satysfakcjonującym doświadczeniem!

– fragment ogłoszenia ze strony Tom Clancy’s Elite Squad

Gra zniknie po lekko ponad roku na rynku. Wystartowała ona na platformach mobilnych w sierpniu 2020 roku i radziła sobie dość średnio. Mieszanina wielu marek nie zdała egzaminu i winy możemy doszukiwać się w wielu czynnikach. Sam pomysł na grę był bardzo ciekawy, ale najwyraźniej jego realizacja nie przyciągnęła wielu graczy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się