Ubisoft reaguje na wieści o blokadzie gier. Nie musicie się już o to martwić

Ubisoft - gry
Newsy PC

Wczoraj informowaliśmy o niepokojących komunikatach na Steam, które wskazywały, że Ubisoft zablokuje graczom dostęp do niektórych tytułów. Firma odniosła się do sytuacji.

Przedstawiciele Ubisoftu potwierdzili, że Assassin’s Creed Liberation HD, Anno 2070, Silent Hunter 5: Battle of the Pacific i Space Junkies będą dalej dostępne do ogrania poprzez Steam. Ograniczenia dotkną jedynie funkcji sieciowych i DLC, a firma pracuje nad zaktualizowaniem informacji na stronach na platformie Valve.

Jak stwierdzono w naszym artykule dotyczącym wsparcia, nadchodzące wycofanie z użytku będzie miało wpływ jedynie na dodatki DLC i funkcje online. Obecni właściciele tych gier nadal będą mogli uzyskać do nich dostęp, grać lub pobrać je ponownie. Nasze zespoły współpracują z partnerami, aby zaktualizować tę informację we wszystkich sklepach, a także oceniają wszystkie dostępne opcje dla graczy, którzy zostaną poszkodowani, gdy usługi online tych gier zostaną wycofane z użytku 1 września 2022 roku. Zawsze chcieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby te starsze tytuły były dostępne w jak najlepszych warunkach dla graczy, i właśnie nad tym pracujemy.

– poinformował Ubisoft w oświadczeniu wysłanym do VideoGamesChronicle

Całe szczęście, że cała sytuacja okazała się pomyłką. Gdyby gracze faktycznie utracili dostęp do zakupionych produktów, zablokowanie gier mogłoby odbić się Ubisoftowi bardzo mocną czkawką. Dobrze, że wydawca szybko odniósł się do problemu.

Przypominam, że wkrótce Ubisoft wyłączy serwery i zablokuje DLC wielu swoich produkcji. Pełną listę tytułów, które doczekają się wkrótce ograniczeń, znajdziecie w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie