Ubisoft pozbawi graczy dostępu do 4 gier. Nawet jeśli za nie zapłacili [AKTUALIZACJA]

Ubisoft pozbawi graczy dostępu do jednej z odsłon Assassin's Creed
Newsy PC

Niedawno informowaliśmy, że Ubisoft zamyka serwery wielu gier i blokuje niektóre pakiety DLC. Okazuje się, że sprawa ma drugie, bardzo nieprzyjemne, dno.

AKTUALIZACJA: Firma Ubisoft poinformowała, że doszło do pomyłki – więcej informacji znajdziecie w tym miejscu.

Ciąg dalszy artykułu sprzed aktualizacji.

Na liście wspomnianych gier znalazło się między innymi Assassin’s Creed Liberation HD, które miało jedynie utracić dostęp do DLC oraz funkcji sieciowych Ubisoftu. Okazuje się jednak, że gra została całkowicie wycofana ze sprzedaży i… od 1 września nie będzie można jej wcale uruchomić przez Steam. A przynajmniej tak wskazuje opis gry na platformie Valve.

Assassin's Creed Liberation z ostrzeżeniami na Steam
Oznaczenia na karcie produktu Assassin’s Creed Liberation HD na Steam

Jedynym sposobem na ogranie Assassin’s Creed Liberation (przynajmniej na Steam) będzie teraz najpewniej zakup Assassin’s Creed III Remastered, które ma Liberation w pakiecie. A co jeśli interesuje Was same Liberation? Cóż, wygląda na to, że musicie dopłacić. Niesmaczne, prawda? A co powiecie na to, że wspomniany tytuł był dostępny na ostatniej wyprzedaży Steam, a gracze, którzy go kupili, będą musieli wkrótce się z nim pożegnać? To jest dopiero nieprzyjemna niespodzianka.

Podobne oznaczenia pojawiły się przy trzech innych produkcjach: Anno 2070, Space Junkies i Silent Hunter 5: Battle of the Pacific. Wszystkie te tytuły nie wyświetlają się również w sklepie Steam i dostęp do ich kart produktów został ograniczony do minimum. Możemy się do nich dostać tylko poprzez przeglądarkę i nie są one w wyszukiwarce sklepu.

Co ciekawe, wszystkie wymienione tytuły są dalej dostępne w cyfrowym sklepie Ubisoftu. Oznacza to, że albo będzie można dalej w nie grać za pośrednictwem launchera Ubisoft Connect, albo ktoś zapomniał usunąć je ze sprzedaży. Obie opcje są możliwe.

Ubisoft na razie nie odniosło się do opisywanego problemu. Miejmy nadzieję, że wydawca zareaguje na liczne pytania graczy i rozwieje wątpliwości co do tego, co faktycznie stanie się z wymienionymi grami.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie