Ubisoft przekroczył granicę? Reklamy wyświetlają się podczas gry

Ubisoft
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wyskakujące reklamy w oknie to domena gier mobilnych i teoretycznie „darmowych” programów na urządzeniach mobilnych — lub scammerskich stron. A co powiecie na reklamy w trakcie rozgrywki w grę wideo, za którą zapłaciliście? Trzymajcie się mocno, bo Ubisoft chyba przekroczył pewną granicę. Niektórzy doświadczyli reklam w czasie gry w Assassin’s Creed Odyssey.

Ubisoft chyba mocno przesadził

Za darmo, ale z reklamami, lub za opłatą, ale bez reklam. W taki sposób działa sporo usług, na przykład część aplikacji mobilnych czy innych programów. A co powiecie na reklamy wyświetlanie w trakcie grania w pełnoprawną grę wideo? Nie chodzi tu jednak o lokowanie produktu czy cichy marketing. Mowa o bezpardonowych banerach reklamowych wyświetlanych na całym ekranie. Brzmi jak coś niespotykanego? Otóż dla Ubisoftu nie ma rzeczy niemożliwych.

Na Reddicie i Twitterze zaczęły pojawiać się nagrania, na których widać wyskakujące reklamy. Dla przykładu jeden gracz natknął się na to w czasie zabawy w Assassin’s Creed Odyssey. Nagle na ekranie pojawił się baner informujący o promocyjnej cenie najnowszej odsłony serii o podtytule Mirage. Brzmi strasznie?

Niejasne jest to, czy reklamy pojawiły się w zakupionej wersji gry, czy w wersji dostępnej w ramach subskrypcji Ubisoft+. Wielu graczy wyraziło dezaprobatę dla tego rodzaju reklamy, sugerując, że może to negatywnie wpłynąć na ich decyzję o dalszym graniu. Istnieje jednak spekulacja, czy reklama była wynikiem błędu, a nie celowego działania ze strony Ubisoft.

Obawiam się, że może to być celowe działanie, mające na celu przetestowanie nowych rozwiązań. Mimo wszystko nachalne wyświetlanie takich komunikatów może kompletnie popsuć zabawę, a nawet doprowadzić do problemów technicznych lub po prostu przeszkodzić w zabawie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie