Ubisoft przygotuje grę w świecie Gwiezdnych Wojen. Lucasfilm Games zapowiada współpracę

0 komentarzy

Wskrzeszenie Lucasfilm Games błyskawicznie wpłynęło na branżę gier. Okazuje się, że Ubisoft stworzy grę osadzoną w świecie Gwiezdnych Wojen.

Wieść o ożywieniu Lucasfilm Games wywołała szereg głośnych dyskusji. Gracze zastanawiali się czy oznacza to, że Electronic Arts utraciło ekskluzywność na produkcję gier w świecie Gwiezdnych Wojen.

Na dalsze ruchy Disney nie musieliśmy zbyt długo czekać. Ubisoft oficjalnie ogłosił, że zespół Massive zajmie się produkcją gry w uniwersum słynnej, gwiezdnej sagi.

Galaktyka Gwiezdnych Wojen jest wspaniałym źródłem motywacji dla naszych zespołów do wprowadzania nowości i poszerzania granic naszego medium. Budowanie nowych światów, postaci i opowieści, które staną się częścią świata Gwiezdnych Wojen, jest dla nas niesamowitą możliwością i jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że studio Ubi Massive blisko współpracuje z Lucasfilm Games, aby stworzyć oryginalną przygodę w świecie Gwiezdnych Wojen, która będzie inna od wszystkiego, co do tej pory stworzono.

– komentuje Yves Guillemot, prezes Ubisoftu dla Wired

Massive Entertainment odpowiada za serię The Division i stworzy wspomnianą grę na silniku Snowdrop, który możecie kojarzyć z tej właśnie serii. Powstało na nim również Mario + Rabbids Kingdom Battle oraz Starlink. Na tym informacje o grze się kończą.

Przedstawiciel Disney ogłosił, że firma bynajmniej nie zakończyła współpracy z EA. Postanowiono po prostu dać szansę innym deweloperom. Nie zdziwiłbym się, gdyby w ciągu najbliższych tygodni ujawniono jeszcze przynajmniej jeden projekt od innego, dużego studia.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się