Lucasfilm Games powraca! Nowy dom dla gier w uniwersum Star Wars

0 komentarzy

Słynne Lucasfilm Games zostało oficjalnie ożywione przez Disney. Gry osadzone w uniwersum Star Wars zyskały nowy dom.

Od 1982 roku pieczę nad grami osadzony w świecie Star Wars obejmowało LucasArts, które wypuściło na rynek wiele hitów, jak chociażby serie Dark Forces, Jedi Knight czy pierwsze dwie odsłony Battlefront. Były to gry świetne, przez wielu uważane za wybitne, które przy okazji oddawały ducha filmowej sagi.

Niestety, wszystko ma swój koniec. LucasArts zostało zamknięte przez Disney w 2013 roku i pogrzebało tym samym zapomniany już projekt Star Wars 1313. Od tamtej pory licencjonowaniem gier w Odległej Galaktyce zajmował się sam Disney.

Mamy jednak wyśmienitą wiadomość dla miłośników uniwersum Star Wars. Disney przywrócił dawne LucasArts do życia pod postacią Lucasfilm Games. Warto wspomnieć, że wydawca nosił taką nazwę jeszcze za czasów komputerów Atari, zanim został przemianowany na LucasArts.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun wielkiego powrotu.

Do tej pory prawa do produkcji gier Star Wars posiadało wyłącznie EA Games. Możemy się spodziewać, że po wygaśnięciu licencji EA doczekamy się większego zróżnicowania deweloperów w gwiezdnowojennym uniwersum.

Choć EA i Disney egzystują w bardzo dobrych relacjach, to każda umowa ma swój koniec. Możemy być właściwie pewni, że za jakiś czas inni twórcy zajmą się grami osadzonymi w jednym z najpopularniejszych światów w historii popkultury.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się