Ubisoft oficjalnie o ukrytych opcjach graficznych Watch Dogs: “Nie działamy na szkodę graczy”

Firma odniosła się do zarzutów, jakoby specjalnie obniżyła jakość gry na PC.

Watch Dogs okazał się wielkim hitem, na którym Ubisoft zbija kokosy. Nie wszystko poszło jednak po myśli producenta tytułu. Po premierze gry wielu internautów było zaskoczonych, że gra nie wygląda tak dobrze, jak na pierwszych prezentacjach sprzed dwóch lat. Do pracy wzięli się zatem moderzy, którzy postanowili pogrzebać w kodzie gry.

Okazało się wówczas, że w plikach Watch Dogs w wersji PC schowano zaawansowane opcje graficzne! Moder, który je odkrył (nick TheWorse z forum dyskusyjnego Guru3D) udostępnił już nawet łatkę, która pozwala skorzystać z ukrytej mocy (tutaj opis patcha i źródło do pobrania)

Pojawiły się różne głosy oskarżające Ubisoft, że specjalnie obniżył jakość grafiki na PC, by nie wypadła za dobrze na tle edycji Watch Dogs na konsole nowej generacji.

Co na to Ubisof? Oto oficjalny komunikat:

Zespół deweloperski jest całkowicie oddany temu, by wycisnąć jak najwięcej z każdej platformy. Twierdzenie, że chcieliśmy obniżyć jakość grafiki na PC, jest zatem sprzeczne z celami, jakie nam przyświecają.

Testujemy i optymalizujemy nasze tytuły na każdą platformę, na której ukazuje się gra, starając się osiągnąć jak najlepszą jakość.

Wersja PC rzeczywiście zawiera jakieś stare, nieużywane ustawienia graficzne, które zostały wyłączone z wielu powodów, wliczając w to negatywny wpływ na grafikę, stabilność, płynność działania i ogólną jakość rozgrywki.

Moderzy to kreatywni i namiętni gracze. Doceniamy ich pracę. Jeden z modów, który wykorzystuje stare ustawienia graficzne, subiektywnie poprawia jakość grafiki w niektórych momentach rozgrywki, ale może mieć inne, negatywne skutki. Może dojść bowiem do problemów z płynnością, do utrudnień w odbiorze środowiska czy zmniejszenia stabilności gry.

Dziękujemy za granie w Watch Dogs i życzymy powodzenia na niebezpiecznych ulicach Chicago.

Zespół Watch Dogs

Piszcie, co sądzicie o tłumaczeniu Ubisoftu.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet