Ubisoft potwierdza „incydent” z bezpieczeństwem cybernetycznym. Co z danymi graczy?

Watch Dogs Legion - postacie
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Ubisoft potwierdza, że w firmie doszło do incydentu związanego z bezpieczeństwem cybernetycznym. Wydawca obecnie bada sprawę.

„Incydent” miał wpływ na działanie niektórych gier i usług od Ubi. Na ten moment Ubisoft nie znalazło dowodów wskazujących, że dane graczy mogłyby być jakkolwiek zagrożone. Oczywiście niewykluczone, że poszlaki znajdą się później. Póki co nie ma jednak powodu do paniki.

W ubiegłym tygodniu firma Ubisoft doświadczyła incydentu związanego z bezpieczeństwem cybernetycznym, który spowodował tymczasowe zakłócenia w działaniu niektórych naszych gier, systemów i usług. Nasze zespoły IT współpracują z czołowymi ekspertami zewnętrznymi w celu zbadania problemu. Jako środek zapobiegawczy zainicjowaliśmy resetowanie haseł w całej firmie. Możemy również potwierdzić, że wszystkie nasze gry i usługi działają normalnie i że w chwili obecnej nie ma dowodów na to, że w wyniku tego incydentu uzyskano dostęp do danych osobowych graczy lub je ujawniono.

– czytamy w ogłoszeniu Ubisoftu
Źródło: VideoGamesChronicle

Wygląda na to, że najnowszy problem z cyberbezpieczeństwem Ubi nie jest aż tak poważny, jak ten sprzed prawie dwóch lat. Wówczas hakerzy wykradli kod źródłowy Watch Dogs Legion, co doprowadziło do opóźnienia trybu multiplayer do gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie