Ubisoft najbardziej nienawidzoną marką gamingową w Polsce. Jak wypadają inne firmy?

Logo Ubisoft
Newsy

Rave Reviews przeprowadziło szczegółowe badania dotyczące analizy nienawiści wobec różnych marek na całym świecie. W segmencie gaming w Polsce wygrywa Ubisoft. Jak wyglądają inne statystyki?

Podstawą do tych wyników jest dokładna analiza wpisów z Tweetera przy pomocy narzędzia wyszukiwania SentiStrength. Przeanalizowano ponad milion tweetów, więc można mówić o niemałym zbiorze danych. Co ciekawe, Ubisoft wygrał nie tylko w Polsce, ale także w 22 innych krajach.

Najbardziej hejcona firma gamingowa w Polsce - Ubisoft - badania przeprowadzone przez RaveReviews

Warto też wspomnieć, że Rave Reviews skupiło się na innych firmach, nie tylko na tych związanych z grami. W globalnych statystykach „wygrywa” Sony, które zebrało największą liczbę negatywnych opinii w 10 państwach. Co ciekawe, Polacy najwięcej hejtu wylewają wobec firmy Tesla należącej do Elona Muska, która zajmuje się m. in. produkcją autonomicznych samochodów i rozwojem technologii.

Najbardziej nienawidzone firmy na świecie - grafika informacyjna - PG
Źródło: RaveReviews

Z innych ciekawości warto też zwrócić uwagę np. na Kanadę, gdzie 100% nienawiści zdobyła firma Game Freak odpowiedzialna za markę Pokemon. Osobiście nie dziwię się takiemu obrotowi spraw. Choć należę do ogromnych sympatyków tej franczyzy, to co się dzieje z ostatnimi grami z tej serii, przyprawia mnie o żal i smutek. Tytuły za 60 dolarów, w których jest coraz mniej fabularnej treści oraz nieudostępnienie wszystkich stworków na premierę, aby ich znaczną część dodać w DLC, wydaje mi się już lekkim przegięciem. Cóż, mam nadzieję, że premiera Legends: Arceus zmieni moje nastawienie do Growego Świra.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie