Pokemon Legends Arceus - Oshawott, Rowlett, Cyndaquil

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nowe Pokemony wyglądają jak Zelda Breath of the Wild. Ewolucja poprzez krok w tył

Do wszystkich fanów Pokemonów! Nowe informacje na temat Pokemon: Legends Arceus już tu są. Zapowiada się, że Game Freak nareszcie zmieni formę tej kultowej serii.

O Legends Arceus wiadomo już od dłuższego czasu. Według wielu gra prezentuje się na połączenie Pokemonów i z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zobaczcie sami i oceńcie, czy rzeczywiście tak jest.

Pokemon Legends: Arceus – najważniejsze informacje:

 • Rozgrywka ma miejsce na wiele lat przed Pokemon Diamond i Pearl w regionie Sinnoh. W LA Sinnoh jednak funkcjonuje pod nazwą Hisui i znacznie różni się od czasów znanych z wcześniejszych gier z czwartej generacji.
 • Gameplay polega bardziej na eksploracji i wypełnianiu misji. Głównym celem jest stworzenie Pokedexa, a nie uzbieranie wszystkich Pokemonów.
 • Bez nowych starterów. Tym razem jako pierwszego Pokemona będzie można zdobyć Oshawotta, Cyndaquila lub Rowletta.
 • Walka nie zawsze będzie konieczna, by złapać stworka. Wiele potworków charakteryzuje się odmiennym zachowaniem, przez co należy dobrać odpowiednią strategie przed próbą schwytania.
 • Zmieniono w pewnym stopniu system walki turowej. Dobór liczby tur zależy teraz od szybkości Pokemonów. Niektóre ataki mają dwa tryby, które mogą namieszać w kolejności ruchów. Jeden z nich ma sporą szansę na zadanie silniejszych obrażeń, a drugi może zwiększyć statystykę Speed podczas bitwy.
 • Nie każdy Pokemon będzie chętny do walki. Gracze natrafią na przyjazne i agresywne gatunki.
 • W Hisui z jakiegoś niewyjaśnionego powodu mogą się zdarzyć „złe Pokemony” z czerwonymi, świecącymi oczami. Jednym z zadań gracza będzie je zwalczać poprzez ich złapanie. Ten proces powinien przywrócić je do normalności.
 • Brak trybu competetive.

I w tej odsłonie nie zabraknie regionalnych wariantów Pokemonów. Na ten moment wiadomo o 4:

 • Wyrdeer – ewolucja Stantlera – Normal/Psychic
 • Basculegion – ewolucja Basculina – Water/Ghost
 • Hisuian Braviary – ewolucja Ruffleta – Psychic/Flying
 • Hisuian Growlithe – pierwsze stadium – Fire/Rock

Co ciekawe, 3 pierwsze z wymienionych wyżej Pokemonów posłużą graczom do podróży, odpowiednio po lądzie, w wodzie i w powietrzu.

Wyrdeer
Pokemon Legends Arceus - Basculegion
Hisuian Braviary
Hisuian Growlithe

Premiera Pokemon: Legends Arceus zapowiedziana jest na 28 stycznia 2022 roku jedynie na konsolę Nintendo Switch. Od dziś możliwe jest złożenie pre-orderu gry w Nintendo eShop.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się