Chiński gigant podobno ma na oku Ubisoft. Nadchodzi spora inwestycja?

Logo Ubisoft
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Nowe doniesienia wskazują, że Ubisoft jest pod lupą firmy Tencent. Chiński gigant podobno chce zainwestować sporą sumkę we francuskie studio.

Jak wskazują źródła Reuters, Tencent planuje zwiększyć ilość posiadanych akcji Ubisoftu. Obecnie chińska korporacja posiada 5% udziałów we francuskiej firmie, ale chce wykupić tyle akcji, aby stać się największym pojedynczym udziałowcem.

Reuters donosi też, że Tencent planuje wykupić sporą ilość akcji od rodziny Guillemot, czyli założycieli Ubisoftu, którzy obecnie posiadają 15% udziałów. Tencent ma być też zainteresowane nabyciem akcji od publicznych akcjonariuszy, którzy łącznie posiadają aż 80% udziałów w firmie.

Źródła Reuters wspominają również, że Tencent ma być bardzo zdeterminowane, aby domknąć nową umowę z Ubi. Chińczycy mają uważać słynnego wydawcę za bardzo istotny element swojej strategii biznesowej.

Wieści o wykupieniu udziałów w Ubisofcie przez Tencent wypłynęły do sieci po doniesieniach wskazujących, że francuska firma anulowała ostatnio cztery projekty, w tym Ghost Recon: Frontline i Splinter cell VR. Inne pogłoski sugerowały, że Ubi planuje również wstrzymać rozwój gry Roller Champions, ale szybko je zdementowano.

Ubisoft jest często wskazywane jako potencjalny kandydat do kolejnego głośnego przejęcia w branży. Niedawno nowych właścicieli znaleźli tacy giganci jak Bungie, Activision Blizzard, Crystal Dynamics i Eidos Montreal.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie