Trzeci sezon The Walking Dead w grudniu

Trzeci sezon The Walking Dead w grudniu
Newsy PC PS4 XOne

Telltale Games kazało długo czekać na kontynuację.

Fani The Walking Dead w formie gry nie mają lekko. Pierwszy odcinek drugiego sezonu ukazał się w grudniu 2013 roku, kolejny w marcu 2014, a ostatni piąty w sierpniu 2014. Minęło więc ponad dwa lata i dopiero teraz Telltale Games postanowiło wskazać datę debiutu pierwszego odcinka sezonu trzeciego. Jeśli tempo prac nad kolejnymi epizodami będzie taka sama jak w przypadku drugiego sezonu, finał opowieści trzeciego będzie miał miejsce w okolicach wakacji 2017 roku.

Przechodząc jednak do rzeczy. Telltale Games podało, że pierwszy odcinek The Walking Dead Season Three zadebiutuje 20 grudnia. Jego nazwa to A New Frontier, a gracze wcielą się w Javiera. Tradycyjnie cały sezon podzielony zostanie na pięć odcinków, a już 7 lutego w sprzedaży ma być pudełkowa wersja gry na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Gracze otrzymają jednak w tej wersji tylko jeden odcinek na płycie, ponieważ pozostałe będzie trzeba pobrać z sieci w momencie ich debiutu.

The Walking Dead – twórcy o nowym sezonie

Telltale Games podczas sierpniowej imprezy Comic-Con International zdradziło nieco nowych szczegółów odnośnie trzeciego sezonu The Walking Dead. Zanim jednak przeczytacie poniższe informacje, powinniście wiedzieć że zawierają one nieco spoilerów. Oczywiście jeśli nie graliście w poprzednie odsłony.

W trzecim sezonie The Walking Dead gracze wcielą się w Clementine, która jest teraz nastolatką. Straciła ona połowę jednego palca u lewej ręki. Co ciekawe, jest jednym z dwóch bohaterów, w których gracz wcieli się podczas poznawania opowieści. Nie chodzi tutaj jednak o to, że gracz będzie mógł przełączać się pomiędzy postaciami lub w zależności od dokonanego wyboru, zagrać inną w konkretnej scenie. Twórcy przewidzieli bowiem, że każdą z dwóch postaci zagramy w innym czasie.

Tak samo jak Clementine opiekował się Lee Everett w pierwszym sezonie gry, tak teraz Clementine będzie miała swojego podopiecznego – młodego chłopca nazwanego A.J. Gracze, którzy znają drugi sezon, zapewne skojarzą go jako syna Rebecci i Alvina lub Carvera (nie do końca wiadomo, kto jest jego ojcem). Nową postacią będzie Javier, więc będzie okazja dowiedzieć, kim on tak naprawdę jest.

The Walking Dead trzeci sezon

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie