Total War Warhammer III zapowiedziany! Jest trailer i masa informacji

0 komentarzy

W końcu doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Total War Warhammer III. Creative Assembly podzieliło się zwiastunem i konkretnymi informacjami o grze.

Seria Total War niezmiennie podbija serca miłośników strategii od dwóch dekad. Przy okazji premiery pierwszej części (bliskiego mojemu sercu) TW: Warhammer cykl zaliczył prawdziwą eksplozję popularności i bez przerwy przyciąga do siebie dziesiątki tysięcy graczy.

Od kilku miesięcy fani serii plotkowali na temat zbliżającej się trzeciej, finałowej odsłony strategicznego Warhammera i po kilku dniach publikowania teaserów, CA w końcu zaprezentowało oficjalny trailer Total War Warhammer III.

Na tym jednak nie koniec nowości ze świata trzeciego Warhammera. Mapa kampanii opiewać będzie w Krainy Wschodu i Królestwa Chaosu i najpewniej doczekamy się połączenia z mapami z poprzednich części gier, tak jak miało to miejsce w przypadku dwójki. Na potwierdzenie tej informacji musimy jednak poczekać.

Deweloperzy zdradzili też, jakie frakcje będziemy kontrolować w grze:

  • Frakcje bogów Chaosu: Khorne’a, Nurgle’a, Slaanesh i Tzeentch
  • Kislev
  • Kataj

Sprawa jest o tyle ciekawa, że Kataj nie był nigdy grywalną frakcją w żadnej grze (zarówno komputerowej, fabularnej czy figurkowej) z uniwersum Warhammera. Creative Assembly dostało więc zgodę na znaczne rozwinięcie kultowego świata fantasy.

Od początku mieliśmy wizję, by stworzyć serię, która oferuje możliwość odbycia niesamowitej podróży w uwielbianym przez nas wszystkich świecie. Ogromne wsparcie graczy, dzięki któremu pierwsze dwie części odniosły sukces, sprawiło, że wspięliśmy się na szczyty naszych ambicji i teraz chcemy, by wszyscy poznali efekt tej pracy.

– powiedział producent gry, Ian Roxburgh

Total War Warhammer III możecie zamówić już teraz w przedsprzedaży na platformie Steam, Epic Games Store lub w sklepie wydawcy.

Pora uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne materiały z gry. Podrzucamy kilka urokliwych grafik z trailera, które umilą Wam oczekiwanie. 😉

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się