Rozgrywka z Total War: Warhammer III pokazuje ulepszenia, jakich doczekały się bitwy

Total War Warhammer III - zrzut ekranu
PC

Twórcy Total War: Warhammer III zaprezentowali nowy materiał pokazujący nowości zmierzające do rozgrywki. Bitwy dostaną wiele poprawek – liczba zmian jest ogromna.

Gracze wreszcie będą mogli zmusić swoje jednostki do lądowania dzięki odpowiedniemu przyciskowi, choć niektóre z nich wciąż będą zmuszone do latania. Gracze otrzymają więc dużo większą kontrolę nad swoją armią.

Deweloperzy wprowadzili przycisk, dzięki któremu gracze łatwiej zlokalizują bezczynne jednostki i będą mogli wydać im komendy. W efekcie żaden z Waszych oddziałów nie będzie już biernie przyglądał się batalii, jeśli akurat oddali się od pola bitwy. Specjalne przypisanie klawiszy otrzymały też wybrane umiejętności specjalne oraz komendy dowodzenia jednostkami.

Zmian doczekały się także formacje. W TW: WH3 będziemy mogli swobodnie przemieścić wybraną grupę jednostek bez psucia jej bieżącego ustawienia. Wprowadzono też automatyczny zapis rozstawienia jednostek, który będzie używany w każdej kolejnej bitwie.

Pełna lista zmian wprowadzonych w bitwach jest dużo większa i przeczytacie ją w tym miejscu. Poniżej znajdziecie też nowy materiał z rozgrywki, w którym zaprezentowano nowości.

Total War: Warhammer III zadebiutuje 17 lutego 2022 roku na PC. Gra trafi też wraz ze wszystkimi dodatkami do abonamentu Xbox Game Pass. Ostatni zwiastun gry znajdziecie w tym miejscu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie