TOP 7 niezapomnianych towarzyszy w grach RPG

Prezentujemy pamiętnych kompanów z kultowych produkcji role playing. Zapraszamy do naszego TOP 7!

Trudno jest przecenić rolę członków zespołu, którzy w znaczący sposób urozmaicają historię opowiadaną przez twórców. W zdecydowanej większości tytułów nie pełnią oni roli tragarzy, których jedynym zadaniem jest noszenie ekwipunku, lecz posiadają ciekawie nakreślone profile osobowościowe, przez co przemierzanie wirtualnych światów w ich asyście zdaje się być znacznie bardziej satysfakcjonujące. Postacie charakteryzują się bowiem określonym światopoglądem i niekoniecznie muszą pochwalać nasze poczynania, niejednokrotnie będzie to przyczynkiem do prowadzenia z nimi dyskusji. Czasem towarzysz, którego sposób na życie stanie w totalnej opozycji do naszego, gotów będzie skrzyżować z nami miecze.

W niniejszym zestawieniu przedstawiamy Wam niezapomnianych towarzyszy w grach RPG, którzy stanowili wartość dodaną gier komputerowych. Ich osobowość, nietypowe umiejętności czy przydatność na polu walki sprawiły, że wielu graczy nie wyobrażałoby sobie podróżowania w pojedynkę. Oczywiście są produkcje takie jak Wiedźmin, gdzie tymczasowo wspierają nas czarodzieje czy wojownicy, przy czym gra zdecydowanie stawia na przemierzenie krain samotnie. My w naszym wykazie koncentrujemy się na produkcjach stawiających na pokonywanie przeciwności losu w grupie. A z kim najlepiej wybrać się w niebezpieczną podróż? Sprawdźcie sami! Jednocześnie zachęcamy Was, byście w komentarzach dzielili się swoimi typami, pisząc z kim najmilej wędrowało się Wam eksplorując uniwersa fantasy, science-ficion czy postapokaliptyczne tereny.


ERIC

south park kijek prawdy

Pisząc o towarzyszach w grach RPG, nie sposób pominąć postaci Cartmana z fenomenalnej produkcji South Park: Kijek Prawdy, którą miałem przyjemność recenzować. Jeśli myślimy o szczerym, altruistycznym i praworządnym bohaterze, to z całą pewnością nie mamy na myśli Erica. Ten egoistyczny i rasistowski grubasek swoimi żartami potrafi wywołać uśmiech na twarzy największego ponuraka. Nie obowiązuje dla niego żadne tabu, a sarkazm to jego drugie imię. Dzieciak doskonale kojarzony przez nieomal wszystkich, dzięki kultowemu serialowi, odgrywa kluczową rolę w produkcji Obsidian Entertainment, będąc wszechpotężnym czarodziejem. Chociaż nie włada magią ognia, to wykorzystując siłę swoich pierdów oraz zapalniczkę potrafi spopielić nikczemników, którzy śmiali mu się sprzeciwić. Jego cięte riposty to natomiast klasa sama w sobie. Gdy w początkowej fazie rozgrywki decydujemy się na wybór klasy jaką jest Żyd, Cartman podsumowuje ten wybór stwierdzając, że chociaż nie możemy liczyć na jego przyjaźń, to zachęca nas do zajęcia się jego finansami, bo jako przedstawiciel tej grupy etnicznej doskonale się znamy na zarabianiu pieniędzy. Nie wyobrażam sobie, by zwiedzać amerykańskie miasteczko, nie mając u boku tego szyderczego małolata.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

  • Z wymienionej siódemki szczególnie cieszy mnie obecność Morte, który rzeczywiście był postacią wyjątkową, którą cięzko zapomnieć. Wybór Morrigan przemilczę, gdyż podejrzewam że jest wynikiem sympatii Autora do serii Dragon Age, którą osobiście uważam za symbol upadku BioWare 😉 Natomiast pierwsze miejsce dla Liary to nieporozumienie, samo Mass Effect jest całkowitą zrzynką z pierwszego KOTORa i w to miejsce znacznie lepiej byłoby wsadzić Bastilę!

    Oczywiście takie wybory są czysto subiektywne i doskonale pokazują, że co gracz to z innymi postaciami się zżywa 🙂 Sam artykuł bardzo ciekawy, a od siebie tylko dodam, że ME jak najbardziej szanuję, tylko KOTOR jest po prostu bliższy memu sercu 😉

41 Shares
Share41
+1
Tweet