TOP 5 najlepiej ocenianych gier z uniwersum Star Wars

Historia gier komputerowych wielokrotnie gościła na swoich kartach produkcje z serii Star Wars. Które recenzenci uważają za swoich faworytów?

Jak to z ocenami w serwisie Metacritic bywa, na szczycie listy znajdują się głównie gry wiekowe, do których gracze mają sentyment. W przypadku produkcji spod znaku Gwiezdnych Wojen, uśrednione oceny wystawione w recenzjach przez serwisy z całego świata wcale nie różnią się od ocen licznych internautów. Trudno powiedzieć, czy to dlatego, że kiedyś gry były lepiej robione, czy dlatego, że po prostu konsumenci mają współcześnie za wysokie oczekiwania i oceniają nowe gry zbyt surowo. Jak zawsze prawda leży pośrodku. Niezależnie jednak od wyników, nie można odmówić gwiezdnowojennemu uniwersum wielu przełomowych i zasłużenie popularnych tytułów. Mieliśmy strategie, erpegi, gry akcji, shootery… jest w czym wybierać. Jakie pięć gier uzyskało więc wśród recenzentów najwyższe wyniki?

5. LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy
LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Platformy: PC, PS2, X360
Data premiery: 12 września 2006
Producent: Traveller’s Tales
Ocena Metacritic: 86

Zaskakująco przyjemne LEGO Star Wars zapoczątkowało kasową serię gier opartych na znanych markach od Traveller’s Tales – mieliśmy już Indianę Jonesa, Harry’ego Pottera czy samego Władcę Pierścieni. Co było przyczyną sukcesu tej, wydawałoby się, produkcji przeznaczonej tylko dla małych dzieci?

Wbrew pozorom LEGO Star Wars jest grą bardzo złożoną i przemyślaną. Na pierwszy rzut oka to bezmyślna zręcznościówka, w której w przerwach między rozbijaniem na części przeciwników, zbieramy klocki i wskakujemy na różne mniej lub bardziej dostępne platformy. Z jednej strony faktycznie tak jest, ale z drugiej nie można odmówić jej naprawdę niezłego dopracowania. W ciągu gry będziemy pokonywać tę samą drogę, scena po scenie, co bohaterowie filmowej trylogii, a wszystko to podlane będzie bardzo humorystycznym sosem. Deweloperzy zadbali również o tzw. replayability w grze – często trafia się tu bowiem na jakąś niedostępną lokację, do której dotrzeć można tylko odblokowaną w późniejszym etapie fabuły postacią i dysponowanym przez nią mocą.

Nawet jeśli uważacie, że LEGO Star Wars nie zasługuje na tak wysoką pozycję na liście najlepiej ocenianych gier z tego uniwersum – dajcie mu przynajmniej szansę. Zwłaszcza, że całą grę można przejść w trybie kooperacji na jednym ekranie.

Na drugiej stronie przeczytacie o strzelaninie, w której Moc była naprawdę silna.

  • KOTOR dla mnie osobiście jest arcydziełem, doskonała fabuła, fantastyczne postacie, gwiezdowojenny klimat, każda godzina spędzona z tytułem była niezwykła. Druga część również była wybitna i obie można stawiać na piedestale gatunku RPG.

    Z wymienionego TOP 5 świetnie wspominam także Jedi Outcast. Raven Software odwaliło tutaj kawał dobrej roboty, przywracając grom na licencji SW należyty poziom. Wciągajaca historia, udane połączenie FPSa z TPP oraz ciekawe lokacje sprawiały, że wskoczenie w skórę Kyle’a Katarna było czystą przyjemnością.

60 Shares
Share60
+1
Tweet