TOP 10 gier na PlayStation 3

Gry z PS3 odpalone na PC. Zobaczcie tylko, jak działają | Newsy - PlanetaGracza
PG Exclusive Publicystyka

Moim zdaniem najmniej udana konsola PlayStation wyróżniała się jedną z najlepszych bibliotek tytułów. Posiadacze sprzętu mieli do dyspozycji całą masę gier: od świetnych strzelanek, przez dobre platformówki, aż po zapadające w pamięć na długie lata przygody TPP. Oto TOP 10 gier (i serii) ekskluzywnych dla konsoli PlayStation 3.

10. Demon’s Souls

Legendarny wręcz tytuł, od którego zaczął się gatunek soulslike i dzięki któremu otrzymaliśmy wybitne Elden Ring, Dark Souls, Bloodborne oraz Sekiro. Demon’s Souls było sporym i pozytywnym zaskoczeniem, przyjęło się bardzo ciepło wśród graczy i zapoczątkowało złotą erę dla From Software. Na PS5 ukazał się nawet bardzo udany remake, który na szczęście nie pozbawił rozgrywki cenionych przez fanów rozwiązań.

9. Killzone 2

Pamiętacie aferę związaną z pierwszym zwiastunem Killzone 2? Twórcy przyznali, że nie pokazywał on prawdziwej rozgrywki, ale ostatecznie udało im się dostarczyć na rynek świetną i zapadającą w pamięć strzelankę. Drugie Killzone robiło wrażenie oprawą i oferowało przy okazji bardzo przyjemny gameplay. Szkoda, że Shadow Fall wbiło gwóźdź do trumny serii. Na szczęście Horizon Zero Dawn pomogło fanom Guerrilla Games otrzeć łzy.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie