Remake Tony Hawk’s Pro Skater 3 i 4 naprawdę był w planach. Activision rezygnuje z projektu

Tony Hawk's Pro Skater 3 i 4 też mogły dostać remake
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Wszystko wskazuje na to, że Activision rzeczywiście planowało remake gier Tony Hawk’s Pro Skater 3 i 4. Niestety projekt nie dojdzie w najbliższym czasie do skutku.

Informację ujawnił sam skateboardzista podczas poniedziałkowego streamu na kanale Andy’ego Gentile’a. Remake planowano już od dłuższego czasu, lecz później deweloper odpowiedzialny za pierwsze części został wchłonięty przez Blizzarda i obecnie nazywa się Blizzard Albany. W efekcie zabrakło ekipy, która miałaby satysfakcjonujący pomysł na odświeżenie kontynuacji.

„Taki był plan, jeszcze przed wydaniem [Tony Hawk’s Pro Skater 1+2]. Robiliśmy 3 i 4, potem Vicarious zostało wchłonięte, szukano nowych deweloperów, ale wszystko się skończyło.”

Rzeczywiście Activision miało szukać studia, które zajęłoby się remakiem w zastępstwie Vicarious Visions. Niestety żadne potencjalne studio nie przypadło spółce do gustu; nikt nie miał tak dobrych pomysłów jak twórcy naprawdę udanego remake’u pierwszych odsłon serii. Deweloperzy związani z Vicarious cieszyli się ponadto ogromnym zaufaniem ze strony Activision, o czym również wspomniał Tony Hawk w omawianej rozmowie.

Choć obecnie prace nad remakiem Tony Hawk’s Pro Skater 3 oraz 4 zawieszono, nie jest powiedziane, że te nigdy nie powstaną. Być może z czasem pojawi się deweloper, któremu uda się zyskać zaufanie Activision i przekona spółkę do swoich pomysłów. Podejście podziela także Tony Hawk, dodając podczas streamu:

„Kto wie? Może kiedy kurz opadnie, jakoś to rozwiążemy. Nigdy nic nie wiadomo. W życiu bym nie przypuszczał, że zrobimy 1 i 2 po 20 latach.”

Remake Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 stworzony przez dawne Vicarious Visions ujrzał światło dzienne 4 września 2020 roku. Wówczas wydano wersje na PC, PS4 oraz Xbox One. Gracze PS5, Xbox Series i Nintendo Switch musieli na grę zaczekać do następnego roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie