Tomb Raider Dreams

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

Tomb Raider z PS One w Dreams. Oto projekt fana

Na kanale Core Design na YouTube opublikowano wideo prezentujące level inspirowany grą Tomb Raider z PS One. Poziom powstał przy użyciu narzędzia od Media Molecule.

Autorem projektu „Tomb Raider PS1 Recreation” jest użytkownik Dreams o pseudonimie monster66613. Pozbierał on twórczość kilku osób i połączył w jedno, tworząc poziom wzorowany na klasycznej produkcji. Wszystko wygląda tak, jak powinno: świat grzeszy schematycznością, a bohaterka jest uroczo kanciasta. Projektant zadbał nawet o taki detal jak zakrzywiony ekran.

Jednocześnie monster66613 zaznaczył, że nie ma w planach stworzenia całej gry – jego film służy jedynie do pokazania, co można zrobić w Dreams. A jak dowiedli użytkownicy narzędzia, można tu zrobić bardzo dużo.

Jednym z bardziej udanych projektów, o których pisaliśmy w ostatnim czasie, jest fanowskie odtworzenie jednego z poziomów w Ratchet & Clank. Ponadto kilka tygodni temu informowaliśmy o Frontier – efektownej ścigałce z otwartym światem. W tym przypadku zachwyca rozmach świata; niezwykle efektownie prezentują się też modele aut. Gameplay trailer z tego tytułu możecie obejrzeć pod tym adresem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się