Nowy Tomb Raider może niebawem zostać oficjalnie zaprezentowany

Tomb Raider
Newsy PC PS5 Xbox Series

Aktualizacja strony internetowej marki Tomb Raider sugeruje rychłą zapowiedź nowej części serii. Być może pokaz odbędzie się w ciągu dwóch tygodni.

W ubiegłym roku do sieci wyciekły fragmenty scenariusza nowej gry z serii Tomb Raider. Wywołały przy tym niemałe kontrowersje, bo ponoć zarówno sama gra, jak i postać Lary Croft mają się mocno zmienić. Będzie to podobno reboot cyklu oparty na apokaliptycznej przepowiedni. Fabuła ma być przy tym zdecydowanie bardziej dojrzała, Lara nie będzie już ciągle wspominać swojego ojca i być może znajdzie nawet… kochankę.

Nowy Tomb Raider z rychłym pokazem?

Crystal Dynamics przyznało, że faktycznie pracują nad nową grą z serii, ale to tyle. Nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych zapowiedzi ani urywka screena z gry. Dlatego też fani najpopularniejszej pani archeolog na świecie wyczekują oficjalnych informacji o grze. Zgodnie z aktualizacją strony internetowej marki, coś się faktycznie może szykować.

Na wspomnianej witrynie pojawiła się możliwość zapisywania do newslettera. Twórcy pytają, czy gracze są gotowi na “zostanie Tomb Raider”, co sugeruje, że nowe wieści w sprawie gry mogą pojawić się już niedługo. Możemy nawet iść o krok dalej i założyć, że chodzi o jutrzejszy pokaz gier w ramach wydarzenia otwierającego Gamescom 2023. Być może Crystal Dynamics obecne też będzie na PAX West 2023. To właśnie tam pokazana ma zostać nowa wersja Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie