O Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 znów zrobi się głośno i to niedługo

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 może powrócić i to na dniach
Newsy PC PS5 Xbox Series

Istnieje bardzo duża szansa na to, że oczekiwane od lat Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 może zostać ponownie pokazane na nadchodzącym wydarzeniu.

Konto oczekiwanej od wielu lat gry podzieliło się wyjątkowo dobrą informacją! Na nadchodzącym PAX West 2023 odbędzie się panel poświęcony uniwersum Vampire: The Masquerade. Tytuł może powrócić najpewniej w postaci nowego zwiastuna, pokazującego obecny stan gry. Patrząc na poprzednie informacje, można też założyć, że dowiemy się w końcu, kto za tytuł odpowiada.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 wreszcie z pokazem?

Wymowny wpis pojawił się na twitterowym koncie gry. Dowiadujemy się z niego, że uniwersum Vampire: The Masquerade zaznaczy w jakiś sposób swoją obecność na wydarzeniu poświęconym gamingowi i kulturze oraz rozrywce, PAX West. Choć informacje te podało konto gry, nie jest to jednoznaczne potwierdzenie, że i sama pozycja będzie tam obecna.

Ktoś wrzucił tę informację na Discorda gry. Community Manager kanału zareagował na to za pomocą emotki pary wpatrzonych oczu. Niemal jednoznacznie potwierdza to, że oczekiwane Bloodlines 2 faktycznie tam się pojawi. Do tego całe wydarzenie odbywa się w Seattle. W tym samym mieście osadzona ma być akcja produkcji. No, przynajmniej było tak za czasów, gdy za grę odpowiadało Hardsuit Labs. Na więcej informacji nie musimy czekać specjalnie długo, bo kolejna edycja PAX startuje już 1 września i potrwa do 4 września 2023 roku.

Sequel kultowych gier z najbardziej popularnego wampirzego uniwersum fantasy został zapowiedziany w 2019 roku. Za projekt odpowiadało Hardsuit Labs, ale deweloperzy nie radzili sobie z tą koncepcją. Grę wielokrotnie przesuwano, aż w 2021 roku zdecydowano o wstrzymaniu prac. Wtedy właśnie właściciel IP Paradox Interactive otrzymało propozycję od innego studia, które przejęło produkcję gry. Pozycja była bardzo bliska całkowitego skasowania, ale na szczęście cały czas powstaje. Od dawna jednak nie słyszeliśmy w jej sprawie nic nowego – nie wiemy nawet, kto za nią odpowiada. W ubiegłym roku prezes Paradox ujawnił, że Bloodlines 2 ma się coraz lepiej i może nawet wyjść w 2023 roku. Tak dobrze raczej nie będzie, ale każy materiał przyjmę z uśmiechem na twarzy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie