Twórcy nowego Tomb Raider reagują na ostatnie przecieki

Tomb Raider. Ostatnie przecieki niemalże potwierdzone przez twórców
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Ostatnio internet żył przeciekami na temat nowego Tomb Raider. Wszelkie udostępnione informacje nie spotkały się jednak z entuzjazmem ze strony Crystal Dynamics.

Niedawno zrobiło się bardzo głośno na temat Tomb Raider i nie ma co się dziwić. Kolejna odsłona serii ma znów ją odświeżyć i to w zaskakującym kierunku. Crystal Dynamics dłubie nad grą, a jej scenariusz rzekomo dostał się do rąk Colina Moriarty’ego z podcastu Sacred Symbols. Jeżeli jesteście ciekawi szczegółów – odsyłam do tego tekstu.

Samo źródło przecieków, jak i przedstawione informacje od początku brzmią dość wiarygodnie. Teraz doczekaliśmy się niemal ich potwierdzenia. Crystal Dynamics, twórcy kolejnego TR wystosowali zgłoszenie o złamaniu praw autorskich na podstawie DMCA. Wniosek wpłynął do Patreona. Serwis ten z kolei musiał się do niego zastosować i usunięto kłopotliwe fragmenty z niedawnego podcastu.

Oznacza to w zasadzie potwierdzenie wszystkich przedstawionych informacji. Skoro doniesienia Moriarty’ego wywołały taką reakcję u twórców, nie ma innego sposobu niż podejrzewać, iż chcą oni jak najszybciej naprawić wyrządzone szkody i być może nawet podjąć działania prawne wobec leakera. Nie wiemy jednak, co zdarzy się później. Czekamy na oficjalny komunikat od twórców.

Sam leaker opublikował wideo, w którym tłumaczy całą sytuację, jednak nie zamierza się poddać. Moriarty podkreśla, że faktycznie zedytował odcinek programu, ale nie zamierza usuwać go całego, „chyba że zostanie do tego zmuszony”. Ponadto zauważa, że nie dokonał „włamania” do siedziby studia, aby ukraść scenariusz gry. Jego zdaniem, publikując informacje, działał on w „ogólnym interesie”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie