Dwie gry z serii Tomb Raider niedługo trafią na Nintendo Switch

Dwie gry z serii Tomb Raider niedługo trafią na Nintendo Switch
Switch

Dwie gry z serii Tomb Raider trafią na Nintendo Switcha. Choć poznaliśmy dość szeroki zakres możliwej premiery, posiadacze tej konsoli mają na co czekać.

Tomb Raider na Switchu? Jasne, że tak.

Tomb Raider trafi na Switcha

W tym roku seria Tomb Raider świętuje swoje 25-lecie. Dlatego też Square Enix przygotowało dla nas wiele ciekawostek na temat historii powstawania znanych na całym świecie gier o przygodach słynnej pani archeolog. Dla przykładu – niedawno pokazano wczesne materiały z pierwszej wersji rebootu z 2013 roku. Gra miała znacznie bardziej przypominać horror.

Teraz jednak dowiedzieliśmy się kolejnych ciekawych informacji, przeznaczonych przede wszystkim dla posiadaczy Nintendo Switch. Dwie gry z cyklu trafią na tę konsolę w 2022 roku. Niestety, więcej szczegółów na temat możliwej daty premiery nie znamy, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość.

Wiemy za to, że na konsolę od „wielkiego N” trafią dwie części, niezwiązane bezpośrednio z głównym nurtem rebootów. Chodzi o Lara Croft and the Guardian of Light i Lara Croft and the Temple of Osiris. Są to tym bardziej świetne wieści, że obydwie gry wydają się wręcz stworzone z myślą o tej maszynie.

A to dlatego, że wspomniane produkcje są pobocznymi przygodami pani archeolog, które bardzo mocno inspirowane były arcade’owymi platformówkami. W obydwu pozycjach będziemy walczyć z wrogami, skakać i gimnastykować się oraz rozwiązywać środowiskowe zagadki. Ważne jednak, że znajdziemy tu też tryb kooperacji, który w końcu świetnie pasuje do Switcha.

Czy wiemy cokolwiek więcej na temat przyszłości serii? Nie do końca. Ostatnio w internecie zaczęły pojawiać się plotki, jakoby kolejne części Tomb Raider mogły dostać swoje wersje „Anniversary”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie