Tomb Raider 2 otrzymał Ray Tracing. Gra wygląda obłędnie!

Tomb Raider 2
Newsy PC

Dobre oświetlenie potrafi zdziałać w grach wideo istne cuda. Przykładem jest technologia RTX Remix Path Tracing, która starsze tytuły wprowadza w drugą młodość. Zobaczcie, jak genialnie wygląda Tomb Raider 2 dzięki zastosowaniu kilku sztuczek udostępnionych przez firmę NVIDIA. To lepsze, niż niejeden remaster!

Tomb Raider 2 z nową grafiką. Tytuł wygląda świetnie

W sieci pojawiły się zrzuty ekranu z gry Tomb Raider 2. Nie mowa jednak o klasycznej wersji, czy przygotowywanym remasterze — chodzi o remiks RTX, czyli odświeżoną wersję tytułu wraz ze wsparciem technologii Path i Ray tracing. Autor przeróbki, czyli skurtyyskirts zaprezentował, jak gra wygląda z zastosowaniem nowoczesnego oświetlenia i szczegółowego śledzenia promieni. Choć z jednej strony wciąż jest to dość kanciasta produkcja, to całość sprawia niesamowite wrażenie. Gra jest na swój sposób obłędnie ładna. Zobaczcie kilka screenów poniżej:

Jest to kolejna już gra z zastosowaniem tej technologii. Ostatnio pisaliśmy dla was o GTA Vice City z Ray Tracing, które również wyglądało niesamowicie. Czy czeka nas era inteligentnych remasterów, przygotowywanych przez moderów ze wsparciem narzędzi do śledzenia promieni? Trzeba przyznać, że gry te prezentują się naprawdę świetnie — choć mowa w tym wypadku tylko o grafice, nie zaś rozgrywce i sterowaniu. Te w dalszym ciągu są… dość stare.

Jeżeli interesuje was odświeżenie sobie oryginalnej trylogii przygód Lary Croft, to już w przyszłym miesiącu na rynku pojawi się zremasterowany pakiet gier. Będzie nie tylko lepsza grafika, ale i sporo dobrych zmian w rozgrywce, m.in. paski zdrowia nad głowami bossów czy kilka innych usprawnień. To świetna okazja, aby przypomnieć sobie te kultowe gry i serię, której początek sięga jeszcze ubiegłego wieku. Premiera Tomb Raider I-III Remastered już 14 lutego 2024 roku.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie