GTA: Vice City z Ray Tracing wygląda obłędnie! Zobacz nową wersję kultowej gry

GTA: Vice City
Newsy PC

GTA: Vice City ma na karku ponad 20 lat, a i tak potrafi wyglądać obłędnie. W tym wypadku jest to zasługą modów, a konkretniej implementacji technologii Ray Tracing do tej leciwej już gry. Zobaczcie sami, jak prezentuje się kultowy klasyk w mocno podrasowanej oprawie graficznej. Uwaga, powoduje opad szczęk!

GTA: Vice City w nowej grafice. Wygląda niesamowicie dobrze

Są takie gry, które mimo upływu lat nadal prezentują się świetnie. Niestety, w pewnych wypadkach czas pozostaje bezwzględny. Weźmy na przykład starsze odsłony serii Grand Theft Auto. To oczywiste, że mowa o kultowych grach, jednak nie da się ukryć, że wyglądają one już dość mizernie. Pierwsza trójwymiarowa trylogia zaliczyła jakiś czas temu odświeżenie, jednak w dalszym ciągu mowa o całkiem starych grach. Okazuje się jednak, że odpowiednia technologia pozwala na konkretne podrasowanie grafiki.

Tak jest w przypadku GTA: Vice City. Gra została właśnie zaprezentowana na screenach przez PC_Focus, na których prezentuje się obłędnie. W tym wypadku to zasługa zupełnie nowego oświetlenia, dzięki technologii Ray Tracing i Path Tracing. Narzędzia od firmy NVIDIA, czyli NVIDIA RTX REMIX RUNTIME pozwala na podmianę wielu elementów oświetlenia czy tekstur, w efekcie czego otrzymujemy zupełnie nowy, lepszy obraz w grze. Tak prezentuje się tytuł na obrazkach:

A poniżej wideo, które prezentuje grę w akcji z użyciem RTX REMIX:

Robi niesamowite wrażenie, prawda? Nadal jest to leciwa gra i to widać, jednak całość nabrała zupełnie nowego, odświeżonego wyrazu.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie