To już oficjalnie. Splatoon ukaże się w maju

Fani cukierkowatego paintballa będą zadowoleni.

Splatoon został po raz pierwszy pokazany podczas E3 w zeszłym roku. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez graczy z całego świata, udowadniając jednocześnie, że mimo kiepskiej sprzedaży, Nintendo cały czas wspiera swoją stacjonarną konsolę. Zresztą Splatoon to niejedyna gra, która pewnie okaże się hitem w tym roku na Wii U. Myślimy tutaj jeszcze o nowej Zeldzie oraz Mario Party 10.

Splatoon ukaże się w maju tego roku w Japonii. Producent nie potwierdził jeszcze, czy w tym samym czasie gra zagości w Europie i USA. Jest jednak na to spora szansa, ponieważ wiele gier na Wii U, które nie są japońskimi RPG, często trafiają w podobnym czasie do wszystkich regionów.


Co interesujące, podczas Nintendo Direct producent przyznał, że chciał tę produkcję osadzić w świecie Mario, gdzie oczywiście wąsaty hydraulik byłby głównym bohaterem. Zrezygnował jednak z tego pomysłu, ponieważ chciał stworzyć całkiem nowy tytuł. Tak właśnie powstał Splatoon, który idealnie wpisuje się w charakter strzelanki, jaką posiadacze konsoli Nintendo potrzebują. Jest więc sporo kolorów, akcji, ale za to nie ma brutalnych scen. Czekamy!

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

3 Shares
Share3
+1
Tweet