Tibia po 25 latach od premiery doczeka się oprawy audio. Niedługo premiera hymnu gry

Tibia po 25 latach dostanie oprawę audio. Niebawem premiera hymnu
Newsy PC

Trwało to 25 lat, ale twórcy kultowej gry Tibia postanowili w końcu dorzucić do niej oprawę audio. Muzyka pojawi się niebawem, a wcześniej posłuchamy motywu przewodniego.

Tibia to gra-legenda, która wyrosła na szczególnie popularną pozycję, szczególnie w Polsce. Głośno było o postaciach rodzimych graczy, które dobiły do wysokich poziomów albo dokonały innych wiekopomnych czynów. Przez 25 lat to MMO praktycznie cały czas szczyci się sporą popularnością, a zagorzali fani nie opuszczają serwerów. I to chyba właśnie dla nich nowe ogłoszenie może wydawać się olbrzymią zmianą.

Tibia z historyczną zmianą

Tibia dostać ma… dźwięk. Tak, przez tyle lat grało się przede wszystkim na „głucho” i spora część graczy wybierała puszczanie muzyki ze Spotify niż odgłosy pracującego komputera. Teraz ma się to zmienić, gdyż deweloperzy z CipSoft potwierdzili w oficjalnej wiadomości na stronie gry, że już niebawem tytuł zostanie wzbogacony o warstwę audio.

Kluczowe było dla nas zapewnienie wam możliwości wyboru, danie wam różnych opcji, abyście mogli dostosować swoje własne doświadczenia dźwiękowe, zdecydować, które dźwięki chcecie słyszeć, a które chcecie wyciszyć. To pozwoli Ci ustalić tempo, w jakim chcesz odkrywać ten nowy i świeży aspekt Tibii. To od Ciebie zależy, kiedy i ile chcesz usłyszeć dźwięków i muzyki z Tibii. Możesz zmieniać swoje ustawienia, jak tylko chcesz i wybrać takie doznania dźwiękowe, jakie Ci się podobają.

– czytamy na stronie gry

Oznacza to, że najpewniej fani „klasycznej” rozgrywki będą mogli zrezygnować z włączania dźwięku i różnych odgłosów. Zapewne pojawi się również muzyka. W końcu już 26 września odbędzie się oficjalna premiera „hymnu” gry, czyli motywu przewodniego. Historyczne wydarzenie można śledzić na YouTube.

Co ciekawe, gracze od lat zastanawiali się, czemu gra nie oferuje warstwy audio. W końcu jeden z deweloperów, Craban, wiele lat temu wyjaśniał, że studiował muzykę i produkcję muzyki. Takie zaplecze z pewnością pomogłoby w utworzeniu audio, jednak wtedy nie było to na liście celów deweloperów. Trochę lat minęło, wiele się zmieniło i ostatecznie Tibia „zabrzmi” już 27 września 2022 roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia