The Vale: Shadow of the Crown - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tej gry nie zobaczysz, jak będziesz w nią grał. Szalony, oryginalny i potrzebny pomysł

The Vale: Shadow of the Crown to jedna z niewielu gier, które autentycznie zaskakują. Zagramy w nią tylko przy użyciu naszego słuchu.

Rynek gier wideo ma już swoje lata, ale do dziś potrafi zaskakiwać. Co roku w ręce graczy trafiają wyjątkowe, kreatywne i niekiedy bardzo zaskakujące produkcje. Mało które gry decydują się jednak na bardzo dziwne, ale też szalenie intrygujące eksperymenty. Do takich odważnych tytułów możemy zaliczyć The Vale: Shadow of the Crown.

W grze wcielamy się w rolę niewidomej postaci. Nie będzie nam dane zobaczyć świata przedstawionego i musimy bazować tylko i wyłącznie na tym, co słyszymy. Twórcy zadbali rzecz jasna o wsparcie dźwięku 3D, który pozwoli nam lepiej zorientować się w otoczeniu. Sterowanie jest jednak standardowe – gramy padem lub klawiaturą.

Gameplay przypomina uproszczoną grę RPG. Z uwagi na nietypowy pomysł na rozgrywkę, twórcy nie mogli pokusić się o wiele mechanik. Mimo to, zadbano o system walki, wybór ekwipunku oraz towarzyszy i rozbudowane zadania.

Twórcy informują, że The Vale jest w pełni grywalne dla osób niewidomych. Podejrzewam, że jest to tytuł stworzony specjalnie dla niepełnosprawnych graczy. Dla przeciętnych fanów gamingu posłuży on raczej za ciekawostkę na parę godzin, ale i tak sam pomysł jest bardzo oryginalny. Jestem ciekaw, czy w przyszłości ujrzymy podobne produkcje.

Gra ukaże się 19 sierpnia bieżącego roku na PC oraz konsolach Xbox. Poniżej znajdziecie klimatyczny zwiastun tej produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się