Zapowiedziano The Thaumaturge, nową grę twórców Wiedźmin Remake. RPG w Warszawie XX wieku

The Thaumaturge w końcu z polskim dubbingiem | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Polskie studio Fool’s Theory wraz z 11 bit Studios zapowiedzieli The Thaumaturge. To może być naprawdę klimatyczne i wyjątkowe RPG osadzone w… polskich realiach!

Takich gier właśnie potrzebujemy i niezwykle cieszy, że nowa gra od Fool’s Theory ma taki wielki potencjał. Jak dla mnie to chyba jedna z najciekawszych wizji artystycznych i pomysłów na temat świata przedstawionego od dawna.

The Thaumaturge – warszawskie RPG pełną gębą

Nowy tytuł od Fool’s Theory nie jest wielkim zaskoczeniem, bo już wcześniej wiedzieliśmy, że taka gra powstaje i do tego przedstawi nam bardzo ciekawy i wyjątkowy wycinek świata inspirowanego historią Polski. Prezentację jednak przesunięto, a po wielu miesiącach oczekiwania w końcu mamy to! Tyle że tym razem Projekt Vitriol to tak naprawdę The Thaumaturge, a w studiu pokładane są jeszcze większe nadzieje, niż mogliśmy przypuszczać. To w końcu oni odpowiadają za nadchodzący Wiedźmin Remake!

Tytuł ma być grą RPG z akcją ukazaną z perspektywy izometrycznej. Spora część rozgrywki opiera się na fabule, ale pojawi się także walka. Ta, ukazana w formie turowej, może przekonać nawet mnie – wiecznego antyfana takich rozwiązań. Jak w końcu nie docenić możliwości używania ataków pokroju “Liberum Veto”? Poniższy zwiastun nie zawiera w sobie rozgrywki, ale screeny mogą nam to zadośćuczynić. Warto dodać, iż pojawi się również wątek kryminalny, a własnoręcznie stworzonej przez gracza postaci przyjdzie go rozwiązać.

Mamy rok 1905. Warszawa żyje pod ciężarem jarzma caratu. Jej mieszkańcy tworzą wymieszaną grupę o różnych korzeniach, poglądach i wierzeniach, a także często sprzecznych interesach. To rosyjscy żołnierze, żydowscy kupcy, polscy mieszczanie choć nie tylko. Pomimo zaistniałych okoliczności, miasto stanowi tętniącą życiem metropolię, w której można odwiedzić zapierającą dech w piersiach imprezę wyższych sfer, by po niej zostać obrabowanym w jednym z ciemnych zaułków Pragi. Warszawa to miasto wielkich nadziei i marzeń z jednej strony i mrocznych pragnień z drugiej.

– czytamy w opisie na Steam

The Taumathurge powstaje na silniku Unreal Engine 5, więc mamy pełne prawo oczekiwać iście next-genowej oprawy (w zasadzie to current-genowej). Kiedy premiera? No niestety, takich informacji nam na ten moment poskąpiono. Tytuł obecnie powstaje jedynie na PC.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie