The Store is Closed to nowy survival horror rozgrywający się w opętanym sklepie IKEA

The Store is Closed to survival horror w opętanym sklepie IKEA
Newsy PC

Opuszczona IKEA stwarza świetne pod dobry survival horror, z czego zdają sobie sprawę twórcy The Store is Closed. Mamy zwiastun.

Zgubiliście się kiedyś w IKEI? Ja nie, ale wyobrażam sobie tylko, jak bardzo przerażające to może być doświadczenie dla dziecka. Ba, czasami jako dorosły mam czasami wrażenie, że te korytarze się nigdy nie kończą. I być może to właśnie z tego strachu wziął się pomysł na horror The Store is Closed.

Twórca jednoznacznie przyznaje, że jego produkcja osadzona jest w świecie SCP, a główną inspiracją była historia SCP-3008. To właśnie w niej poznajemy tajemnice opuszczonego budynku sklepu meblowego w stylu IKEA, który teleportuje gości do innego wymiaru, pełnego pokracznych i przerażających stworzeń. Dodam też, że poczytny pisarz Grady Hendrix wykorzystał bardzo podobny motyw „opętanego sklepu meblowego” przy okazji napisania książki Horrorstör (warto sprawdzić!).

Deweloper Ziggy pracuje jednak nad samodzielną pozycją The Store is Closed, która została właśnie ufundowana na Kickstarterze. Wcielimy się w niej w człowieka, który został uwięziony w sklepie meblowym. Problem w tym, że panoszą się po nim dziwaczne kreatury, opętane przedmioty czy najgroźniejsi… menadżerowie działów. Sama rozgrywka nie wykracza jakoś bardzo ponad to, co znamy z różnego rodzaju survivali stawiających na grozę.

Mamy więc możliwość budowania fortyfikacji z mebli i przedmiotów znajdowanych na poszczególnych działach. Musimy też bronić się przed przeciwnikami, ukrywać się przed nimi lub wchodzić w otwarty konflikt. Celem jest zbudowanie wysokiej wieży, dzięki której mamy się wydostać z przeklętego miejsca. Do dyspozycji gracza oddano również podziemia laboratoriów SCP, które skrywają pewne sekrety. Do tego dbanie o żywność i picie, możliwość destrukcji wszystkiego oraz progresywnie zwiększany poziom trudności. Ach, zapomniałbym – dostępna będzie kooperacja. Opublikowano pierwszy zwiastun projektu.

The Store is Closed nie ma daty premiery, ale najbliżej wydania na Steam ma być w 2024 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie