Kiedy premiera The Outer Worlds 2? Znalezisko graczy nastraja pozytywnie

The Outer Worlds 2 - grafika ze zwiastuna
PC Xbox Series Xbox Series S

Na tegorocznych targach E3 ujrzeliśmy oficjalną zapowiedź The Outer Worlds 2. Potwierdzono wówczas, że jest za wcześnie, aby pokazywać rozgrywkę. Premiera nie musi być jednak bardzo daleka.

Jak zauważył Faizan Shaikh, jeden z deweloperów ma na swoim profilu LinkedIn informację, że ToW2 znajduje się w produkcji od września 2019 roku. Co ciekawe, pierwsza część serii ukazała się w październiku, więc pierwsze prace nad ToW2 rozpoczęto jeszcze przed premierą pierwszej gry.

Oczywiście nie ma tu mowy o pełnej produkcji od 2019 roku. Najpewniej rozpoczęto wtedy preprodukcję, a pełne prace nad grą mogły ruszyć w 2020 roku lub nawet w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Konkretów brakuje, ale powyższe informacje nastrajają pozytywnie co do premiery.

Niewykluczone więc, że The Outer Worlds 2 ukaże się w ciągu maksymalnie dwóch lat. Przypomnę, że studio Obsidian ma pełne ręce roboty i w kolejce na premierę czeka chociażby Avowed. W międzyczasie rozwijane są inne projekty. Niedawna zapowiedź ToW2 wskazuje jednak, że Obsidian nie zamierza zbyt długo czekać z wypuszczeniem kontynuacji na rynek i przypuszczam, że już w przyszłym roku ujrzymy pierwsze konkretne materiały z gry.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie