Nowy zwiastun The Lord of the Rings: Gollum pokazuje rozterki moralne bohatera

The Lord of the Rings: Gollum
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Gollum i „rozterki moralne”? Otóż to! Nowy zwiastun The Lord of the Rings: Gollum zapowiada zaakcentowanie dualizmu głównego bohatera.

Dualistyczna natura małego pokraki będzie głównym narzędziem rozgrywki dla gracza.

The Lord of the Rings: Gollum na The Game Awards 2021

Daedalic Entertainment już wcześniej zapowiedziało, że w trakcie TGA 2021 dostaniemy nowe materiały związane z nadchodzącą grą osadzoną w świecie Władcy Pierścieni. Pozycja zapowiada się coraz ciekawiej.

Przyznam, że początkowo byłem negatywnie nastawiony do tego tytułu – pokraczny stwór biegający za pierścieniem raczej nie wydawał mi się dobrym materiałem na protagonistę gry wideo. Z drugiej jednak strony bardzo rzadko mamy okazję pokierować bohaterami wątpliwie moralnymi, a już szczególnie – potworami.

Dlatego też Gollum być może okaże się warte uwagi właśnie ze względu na nietypowe podejście do tematu. Tytułowa postać, co widać zresztą na poniższym materiale, jest wciąż rozdarta. Jego swego rodzaju „rozterki emocjonalne” sprowadzają się raczej do tego, czy mordować i niszczyć, czy omijać i unikać.

Oczywiście nam, jako graczom, przyjdzie dokonywać wyboru. Wysłuchamy tego, co różne „strony” Golluma mają do powiedzenia i podejmiemy odpowiednią decyzję. Tytuł być może zaskoczy nas warstwą fabularną i ukazaniem pokraki w taki sposób, w jaki jeszcze go nie widzieliśmy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie