Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

The Last of Us – twórcy szykują niespodzianki dla graczy

Fani The Last of Us mogą spodziewać się kilku sporych niespodzianek od twórców. Naughty Dog zapowiedziało, że zamierza świętować Dzień Wybuchu w wyjątkowy sposób.

Lato minęło nam pod znakiem nie tylko wielkich zapowiedzi nowej generacji konsol, ale też premiery wielu świetnych gier. Jedną z nich było bez wątpienia The Last of Us Part II, które nie uniknęło krytyki, ale przez wielu było nazywane grą generacji.

Naughty Dog co roku uznawało 26 września za święto poświęcone swojej produkcji. Wydarzenie nazywano „Dniem Wybuchu” i było celebrowane przez specjalne promocje, rozdawnictwa i zapowiedzi. W tym roku forma świętowania ulegnie zmianie. Studio wydało specjalne oświadczenie na swoim Twitterze.

Przez ostatnie 7 lat dzień 26 września był dla nas okazją do świętowania ogromnej pasji społeczności The Last of Us. Kiedy spojrzeliśmy na tegoroczne wydarzenia i wyzwania, z którymi zmagamy się przez COVID-19, nie czuliśmy się komfortowo z kontynuowaniem (świętowania – przyp. red.) pod nazwą „Dnia Wybuchu”. O ile nazwa i sam 26 września są zakorzenione w historii gry, tak data sama w sobie znaczy dla nas dużo więcej niż to, co w grze. Chodzi w nim o wyrażanie wdzięczności wobec naszych fanów.

Właśnie dlatego, od tej soboty, 26 września będzie znany pod nazwą The Last of Us Day. Dzień ten nie tylko będzie zwracał uwagę na otaczający nas świat, ale też ukazywał rozwój społeczności odkąd powitaliśmy miliony nowych graczy przy okazji premiery TLOU Part II. Mamy sporo ekscytujących planów i nie możemy się doczekać, żeby się z wami nimi podzielić już za kilka dni.

Twórcy gry nie zdradzili żadnych szczegółów odnośnie nadchodzącego święta swojego uniwersum. Możliwe, że w końcu doczekamy się wyczekiwanego przez wielu tryby multiplayer do TLOU Part II. Najprawdopodobniej Naughty Dog podzielą się też informacjami o ewentualnej aktualizacji gry na na nową generację konsol. Więcej dowiemy się już za trzy dni.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się