Tak by wyglądał serial The Last of Us, jakby dział się w Polsce [ZDJĘCIA]

The Last of Us
Publicystyka

Są rzeczy znacznie gorsze od epidemii grzyba – wystarczy pojechać do Polski. Postacie z The Last of Us przekonały się o tym w naszych prześmiewczych memach.

Naughty Dog wraz z HBO pokazali już pierwsze wspólne zdjęcie Joela i Ellie z serialu The Last of Us. Przedstawiony kadr nasuwa wnioski o tym, że nie jest to wierna adaptacja gry. Podobnej sceny z widokiem na strzaskany samolot w grze nie było. A to daje nadzieje na kilka ciekawych i niespodziewanych lokacji, które posłużą do wyeksponowania historii.

Niemniej najważniejszy wątek fabularny raczej się nie zmieni – Joel i Ellie będą wędrować przez Stany Zjednoczone, po drodze wpadając w różne tarapaty. Fani uniwersum doskonale wiedzą, jaki będzie finał historii. I ta myśl podsunęła nam pewien szalony pomysł, aby przemodelować scenariusz. Postanowiliśmy wrzucić głównych bohaterów w bardziej niebezpieczne miejsce, gdzie Nowy Ład zdaje się gorszy od walki z grzybem. Gdzie nie brakuje ekstremistycznych frakcji o radykalnych poglądach, a obostrzenia w czasie pandemii są o wiele gorsze niż w jakimkolwiek innym państwie. Tak, mowa o Polsce…

Co by było, gdyby akcja The Last of Us rozgrywała się w Polsce? Wstęp jakoby nakreśliłem w tonie powagi, acz to tylko pozory. Zamiast serwować Wam brutalną opowieść o przetrwaniu, mamy dla Was memy naszego autorstwa, które pokazują Joela i Ellie w przedziwnych, a zarazem ikonicznych miejscach naszego kraju.

The Last of Us w Polsce – historia prawdziwa

The Last of Us
Mówili jedź, poznasz świat. A teraz już tydzień stoimy w kolejce…
The Last of Us
Patrz, tutaj też mają Świetlików
The Last of Us
Apeluje do posłów o tymczasowe schowanie flaszki, bo mamy gości…
The Last of Us
Ellie, Ty szczepić się nie musisz…
The Last of Us
– Joel nie uda nam się niepostrzeżenie przejść między tymi kominami?
– Spokojnie, za kilka dni to zamkną
The Last of Us
Joel może też kupimy sobie tu trochę ziemi, jak reszta?
The Last of Us
Ellie wyciągaj kopyto. Pokażemy Milikowi jak się strzela…
The Last of Us
Ellie, wzięłaś ze sobą kiełbaski?
The Last of Us
– Joel, co to jest?
– To ta nowa Biedronka

Jak myślicie, Joel i Ellie poradziliby sobie w Polsce?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie