The Last of Us 2 w trakcie State of Play potwierdzone

Dobra wiadomość dla oczekujących najnowszej produkcji studia Naughty Dog.

Naughty Dog potwierdziło, że w trakcie kolejnego odcinka State of Play, zaprezentowane zostanie The Last of Us 2. Jak stwierdził Neil Druckmann za pośrednictwem Twittera, “milczeliśmy zbyt długo, czas to zakończyć”. Czekamy więc na konkretną prezentację, ale póki co trudno nam przewidzicieć, co takiego zaprezentuje producent. Liczymy na nowy gameplay, ale też podanie dokładnej daty premiery. Neil Druckmann do swojego wpisu na Twitterze dorzucił animowaną grafikę z nożem.

Czym jest State of Play?

To większa konferencja Sony, streamowana głównie w popularnych kanałach jak YouTube i Twitch. Japoński producent ujawnia w jej trakcie nie tylko nowe materiały z gier, ale zdarzają się też ważniejsze ogłoszenia, jak daty premier, czy w ogóle nowe produkcje.

Mamy więc nadzieję, że skoro Sony nie było obecne na tegorocznych targach E3, to zaprezentuje naprawdę sporo nowości i ciekawostek w trakcie State of Play.

State of Play startuje 24 września

Już 24 września o godzinie 22:00 wystartuje State of Play. To właśnie wtedy Sony pokaże najnowsze gry, które mają się ukazać na przestrzeni kolejnych miesięcy. Gracze spoglądają tutaj przede wszystkim w stronę The Last of Us 2, ale też zapewne kilku innych tytułów.

Wiemy też, czego nie będzie w trakcie pokazu (będzie można go śledzić na oficjalnym kanale YouTube marki PlayStation). Z pewnością Sony nie zaprezentuje PlayStation 5. Na konkrety dotyczące nowej generacji konsoli, przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać.

Swoją drogą, ciekawe czy Sony ma zamiar ujawnić PlayStation 5 dopiero na E3 2020, czy też zrobi to jeszcze w tym roku? Z biznesowego punktu widzenia zapowiedź jeszcze w 2019 byłaby kiepskim posunięciem, bo gracze mogliby odpuścić zakup dostępnego PlayStation 4 w okresie świątecznym. Na to żadna firma nie może sobie pozwolić.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.