The Last of Us 2 – wideo od twórców prezentuje nowości w rozgrywce. Co ze śniegiem?

The Last of Us 2 – wideo od twórców prezentuje nowości w rozgrywce. Co ze śniegiem?
Filmiki z gier Newsy PS4 Wideo

Premiera The Last of Us Part II już za niecały miesiąc. Z tej okazji twórcy prezentują cykl materiałów na temat ich najnowszej produkcji. Po omówieniu fabuły przyszedł czas na ujawnienie nowych rozwiązań na poziomie gameplayu.

Kilka dni temu informowaliśmy o filmiku od Naughty Dog omawiającym najważniejsze założenia fabularne drugiej części The Last of Us. Z nagrania dowiedzieliśmy się między innymi, że motywacją za stworzeniem sequela było opowiedzenie historii, która połączy się z pierwszą częścią, by stanowić znamienitszą i głębszą całość. Kolejny materiał od twórców pokazuje nowe rozwiązania w rozgrywce.

Celem Naughty Dog było sprawienie, że gracz “wejdzie w buty” głównej bohaterki i odczuje na własnej skórze to samo, co ona. Głównym zadaniem stawianym nam przez TLoU 2 będzie oczywiście przetrwanie – i by zwiększyć doświadczenie tych trudnych przeżyć, twórcy wprowadzili parę nowych mechanizmów do gry, takich jak czołganie się w trawie, możliwość wykorzystania przedmiotów w pozycji leżącej czy udoskonalony system kontrataku i uników (bohaterka będzie mogła zbiec z miejsca walki). Zmodyfikowano również crafting.

Część tego, co prezentuje nowy film, widzieliśmy już wcześniej. Tak jak pisaliśmy parę miesięcy temu, Ellie będzie posiadać umiejętność skakania. Było to widoczne w urywku z gameplayu w ośnieżonej lokacji. Teraz słynny fragment z trefnym śniegiem, który odkształca się tam, gdzie bohaterka go nie dotyka, trafił do najnowszego nagrania (i jak nietrudno zauważyć, usterka nie została poprawiona).

Pierwsza odsłona The Last of Us zadebiutowała w 2013 roku. Wielu graczy do tej pory uznaje ją za najlepszą dotąd powstałą produkcję na konsolę PlayStation. Part II miało zadebiutować na PS4 już pod koniec maja, ale twórcy poinformowali, że z powodu problemów z logistyką zmuszeni są przesunąć datę premiery. Ostatecznie survival z Ellie i Joelem trafi do graczy 19 czerwca.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie