The Last of Us 2 – wideo od twórców prezentuje nowości w rozgrywce. Co ze śniegiem?

Premiera The Last of Us Part II już za niecały miesiąc. Z tej okazji twórcy prezentują cykl materiałów na temat ich najnowszej produkcji. Po omówieniu fabuły przyszedł czas na ujawnienie nowych rozwiązań na poziomie gameplayu.

Kilka dni temu informowaliśmy o filmiku od Naughty Dog omawiającym najważniejsze założenia fabularne drugiej części The Last of Us. Z nagrania dowiedzieliśmy się między innymi, że motywacją za stworzeniem sequela było opowiedzenie historii, która połączy się z pierwszą częścią, by stanowić znamienitszą i głębszą całość. Kolejny materiał od twórców pokazuje nowe rozwiązania w rozgrywce.

Celem Naughty Dog było sprawienie, że gracz “wejdzie w buty” głównej bohaterki i odczuje na własnej skórze to samo, co ona. Głównym zadaniem stawianym nam przez TLoU 2 będzie oczywiście przetrwanie – i by zwiększyć doświadczenie tych trudnych przeżyć, twórcy wprowadzili parę nowych mechanizmów do gry, takich jak czołganie się w trawie, możliwość wykorzystania przedmiotów w pozycji leżącej czy udoskonalony system kontrataku i uników (bohaterka będzie mogła zbiec z miejsca walki). Zmodyfikowano również crafting.

Część tego, co prezentuje nowy film, widzieliśmy już wcześniej. Tak jak pisaliśmy parę miesięcy temu, Ellie będzie posiadać umiejętność skakania. Było to widoczne w urywku z gameplayu w ośnieżonej lokacji. Teraz słynny fragment z trefnym śniegiem, który odkształca się tam, gdzie bohaterka go nie dotyka, trafił do najnowszego nagrania (i jak nietrudno zauważyć, usterka nie została poprawiona).

Pierwsza odsłona The Last of Us zadebiutowała w 2013 roku. Wielu graczy do tej pory uznaje ją za najlepszą dotąd powstałą produkcję na konsolę PlayStation. Part II miało zadebiutować na PS4 już pod koniec maja, ale twórcy poinformowali, że z powodu problemów z logistyką zmuszeni są przesunąć datę premiery. Ostatecznie survival z Ellie i Joelem trafi do graczy 19 czerwca.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

3 (KOMENTARZE) “The Last of Us 2 – wideo od twórców prezentuje nowości w rozgrywce. Co ze śniegiem?

 • 23 maja 2020 at 17:05
  Permalink

  Poprawcie inię. On się nazywa Joel a nie Noel

  Reply
 • 22 maja 2020 at 08:15
  Permalink

  Homoseksualne gry? Nie, podziękuję.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: