The Last of Us 2 – nowy materiał z gry. Twórcy opowiadają o fabule [WIDEO]

The Last of Us 2 – nowy materiał z gry. Twórcy opowiadają o fabule [WIDEO]
Newsy PS4

Sony rozpoczęło publikowanie materiałów, które przybliżą fanom sequel The Last of Us. W najnowszym wideo Naughty Dog zdradza nieco szczegółów na temat fabuły gry.

Zaprezentowany przez Sony materiał nosi tytuł “The Last of Us Part II – Inside the Story” i, jak sama nazwa wskazuje, odnosi się do historii opowiedzianej w grze. Jak wyjawiają deweloperzy, ich celem było stworzenie produkcji, która jest komentarzem dotyczącym przemocy psychicznej. Chodzi przede wszystkim o pokazanie, że jeden agresywny czyn rodzi drugi, a działania jednej osoby mogą prowadzić do wielu negatywnych następstw.

Autorzy zaznaczają w materiale, że mieli obawy, że stworzenie sequela, który dorówna pierwowzorowi, będzie bardzo trudne – w końcu sami sobie postawili wysoko poprzeczkę. Taki krok zawsze rodzi obawę, że druga część zepsuje dobre wrażenie pozostawione przez jedynkę. Dlatego Naughty Dog pracowało intensywnie, by stworzyć historię, która w połączeniu z pierwszą częścią będzie stanowić znamienitą i głęboką całość.

Pierwsza odsłona The Last of Us zadebiutowała w 2013 roku. Wielu graczy do tej pory uznaje ją za najlepszą dotąd powstałą produkcję na PlayStation. Part II miało zadebiutować na PS4 już pod koniec maja, ale twórcy poinformowali, że ze względu na problemy logistyczne zmuszeni są przesunąć datę premiery. Ostatecznie survival z Ellie i Noelem trafi do graczy 19 czerwca. Akcja tytułu ma rozgrywać się na pięć lat po wydarzeniach z “jedynki”.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie