Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Znamy datę premiery The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima!

Sony Interactive Entertainment podało dziś oficjalną datę debiutu The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima. Pierwsza z produkcji trafi do graczy już 19 czerwca, natomiast druga – 17 lipca.

W końcu doczekaliśmy się informacji na temat premiery The Last of Us Part II oraz Ghost of Tsushima. Obydwa tytuły zadebiutują jeszcze przed jesienią 2020. To jest bardzo dobra wiadomość, zważywszy na to, że w internecie zaczynały powoli pojawiać się pogłoski sugerujące terminy późniejsze niż wyjawione przed momentem.

Co się tyczy tytułu od Naughty Dog, to miał on trafić do rąk graczy już 29 maja, jednak w związku z problemami natury logistycznej w dobie pandemii twórcy na początku kwietnia zmuszeni byli przesunąć ten termin. Natomiast debiut gry o samurajach był oryginalnie ustalony na 26 czerwca, choć w internecie zaczęto plotkować, że Ghost of Tsushima może zadebiutować dopiero 1 sierpnia.

The Last of Us to produkcja przygodowa z elementami survivalu. Pierwsza odsłona cyklu trafiła w 2013 na PlayStation i spodobała się zarówno graczom, jak i krytykom, zgarniając w roku premiery najwięcej wyróżnień Game of the Year. Podobnie jak „jedynka”, sequel zmierza wyłącznie na konsolę Sony. Zgodnie z zapewnieniami Naughty Dog, Part II ma zaoferować bardziej dojrzałą i emocjonalną historię niż poprzedniczka.

Przy okazji warto wspomnieć o ostatnich doniesieniach dotyczących krążących po sieci materiałów z The Last of Us 2: filmiki zawierają podobno duże spojlery. Bądźcie czujni – niektóre materiały mogą bardzo popsuć przyjemność z przyszłego grania. Zawsze lepiej poznawać tytuł samemu, co zresztą będziemy mogli zrobić już niebawem.

Ghost of Tsushima to z kolei sandboksowe skrzyżowanie gry akcji i skradanki autorstwa Sucker Punch. Produkcja przeniesie gracza do feudalnej Japonii z XIII wieku. Wcielając się w bohatera Jina Sakai, zmierzymy się z najazdami ze strony Mongołów. Podobnie jak TLoU 2, Ghost of Tsushima trafi wyłącznie na PlayStation 4.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się